Esnaf seçimini yapacak: Tamam mı, devam mı? İşte 42 odanın seçim tarihleri

SESOB'a bağlı esnaf odaları, peş peşe olağan genel kurul tarihlerini açıklıyor. Oto sanatkarları, Fırıncılar, Bakkallar, Sebze ve meyveciler başta olmak üzere 42 odanın kongre tarihleri belli oldu. Çok sayıda adayın çıkacağı bazı esnaf odaları da var. Bu seçim bazıları için "tamam mı, devam mı?" niteliğinde olacak...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (SESOB) bağlı 61 esnaf odasının olağan genel kurulları 2022'nin ilk aylarında yapılacak. Mayıs ayında da birlik genel kurulunun yapılması bekleniyor.
Bu kapsamda esnaf odaları da peş peşe genel kurul tarihlerini açıklamaya başladı.

ADAY SAYISI ARTIYOR
Yeni tip  koronavirüs (kovid-19) salgını dolayısıyla uygulanan kısıtlamaların neden olduğu sorunlar ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle çok sayıda odada çok adaylı kongre bekleniyor.

YENİ YILIN İLK GÜNLERİ HAREKETLİ GEÇECEK
Yeni yılın ilk günlerindeki yoğunluk  dikkat çekiyor.
SESOB Başkan Hasan Alişan'ın başkanı olduğu Oto Sanatkarları ile gündemde en çok konuşulan odalar olan fırıncılar, sebze ve meyveciler gibi odaların genel kurulları da yeni yılın ilk günlerinde yapılacak.

ALİŞAN 31 YILDIR BAŞKAN
Aynı zamanda SESOB Başkanı olan Hasan Alişan'ın 1990 yılından bu yana başkanlığını yürüttüğü Sakarya Oto Sanatkarları Esnaf Odası'nın genel kurulu 2 Ocak Pazar günü saat 11.00'de Serdivan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarındaki Şehr-i Mahal Düğün Salonunda gerçekleşecek.

GENEL BAŞKAN BALCI
Aynı zamanda Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı olan Halil İbrahim Balcı'nın başkanlığını yürüttüğü Sakarya Fırıncılar Esnaf Odası'nın 40'ıncı genel kurulu, 1 Ocak Cumartesi günü saat 10.00'da Erenler'deki SESOB hizmet binasında gerçekleşecek. 

SEBZE VE MEYVECİLER
Muzaffer Kabacan'ın başkanlığını yaptığı Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası'nın genel kurulu 6 Ocak Perşembe günü saat 11.00'de Ozanlar Karakamış Caddesindeki Can Düğün Salonunda yapılacak. Genel kurul, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 13 Ocak Perşembe günü saat 11.00'de aynı yerde tekrarlanacak.

BAŞKAN SALİHOĞLU
Turhan Salihoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın genel kurulu 5 Ocak Çarşamba günü saat 14.00'te Erenler'deki SESOB Hizmet binasında gerçekleşecek. Genel kurul, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 12 Ocak Çarşamba günü aynı yerde tekrarlanacak.

SANDALYECİLER VE MOBİLYACILAR
Muhittin Kılıç'ın başkanlığını sürdürdüğü Sakarya Sandalyeciler ve Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın olağan genel kurulu 1 Ocak Cumartesi günü saat 12.00'de Erenler'deki SESOB hizmet binasında yapılacak.

BAKKAL VE BAYİLER
Ahmet Akdardağan'ın başkanlığını yaptığı Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın olağan genel kurulu 2 Ocak Pazar günü saat 12.00'de Erenler Hacıoğlu Mah. Sakarbaba Cad. Sönmez Düğün Salonunda yapılacak.

TERZİLER VE TUHAFİYECİLER
İbrahim Çokluk'un başkanlığını yürüttüğü Sakarya Terziler Tuhafiyeciler Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odasının olağan genel kurulu 1 Ocak Cumartesi günü saat 14.30'da  Adapazarı Postane Sokaktaki Esnaf Kefalet Düğün Salonunda gerçekleşecek. Genel kurul, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 8 Ocak Cumartesi günü aynı yerde tekrarlanacak.

ÇOK ADAYLI OLMASI BEKLENİYOR
Haluk Hacıoğlu'nun başkanlığını yaptığı Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın olağan genel kurulu 9 Ocak Pazar günü Adapazarı Kapalı Çarşıdaki Duygular Funda Düğün Salonunda gerçekleşecek. Çoğunluk sağlanamadığı durumda genel kurul 16 Ocak Pazar günü aynı yerde tekrarlanacak.

İŞTE 42 ESNAF ODASININ GENEL KURUL TARİHLERİ: 
Not: Yanında 1 yazılan genel kurullar çoğunluk aranmaksızın yapılacak. 2 yazılanlar ise çoğunluk sağlanamazsa bir hafta sonra tekrarlanacak. 

15 Ara 2021 - 15:14 - Gündem