Türk Eğitim Derneği’nden karşılıksız tam eğitim bursu. İşte başvuru şartları

Türk Eğitim Derneği, kuruluşundan bugüne yaklaşık 50.000 “başarılı ancak maddi imkanları yetersiz” öğrenciye karşılıksız burs imkanı sağlıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

TED Burslu Öğrenciler Koordinatörlüğü, Tam Eğitim Bursu öğrencilerinin burs sistemine kabulünden üniversite yaşamlarının sonuna kadar, hem burs hizmetlerinden yararlanabilmeleri hemde psiko- sosyal gelişimlerini en sağlıklı şekilde tamamlayabilmeleri için gereken desteği vermeyi amaç ediniyor.

 Bu çerçevede, TED Burslu Öğrenciler Koordinatörlüğü’nün sorumlulukları arasında öncelikle öğrencilerin burs sistemine dahil olmalarını sağlayacak bursluluk sınavının yapılması, sınavda başarılı olan öğrencilerin ev ziyaretlerinin yapılması, eğitim süreçlerinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinden yararlanması; akademik başarılarının ve psiko-sosyal gelişimlerinin takibi yer almaktadır.


 TAM EĞİTİM BURSU (TEB) NEDİR?
 1928’den günümüze, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi tarafından  verilen Tam Eğitim Bursu; başarılı ancak maddi imkanları yetersiz olan öğrencilerin öğrenim masraflarının üniversite eğitiminin sonuna kadar karşılanmasına yönelik bir burstur.

 Tam Eğitim Bursu, destek verilen öğrencilerin eğitim ücretleri, servis ücretleri, yemek giderleri, giyim giderleri, kitap-kırtasiye harcamaları, cep harçlıkları ve TED yatılı okullarında okutuluyor olması halinde pansiyon giderlerinin lise eğitiminin sonuna kadar karşılanmasını kapsamaktadır.

 Tam Eğitim Bursu alan öğrenciler öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını TED Okullarında yatılı ya da gündüzlü olarak sürdürmektedir. Tam Eğitim Bursuyla TED Okullarından mezun olan öğrencilerin başarılı oldukları sürece üniversitede de bursları devam etmektedir.

 Tam Eğitim Bursu sistemine, yazılı sınav ve ev ziyareti-mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşan bir süreçle öğrenci alınır.

 TEB Sınavına başvuracak adayların;
 - TC. vatandaşı olması,

- 2014-2015 öğretim yılında 4, 5,6, 7 ve 8. sınıfa devam ediyor olması,

- Öğrencinin “bitirdiği sınıfa ait yılsonu karnesinde” yılsonu başarı ortalamasının 85 ve üzerinde olması(2013-2014 öğretim yılına ait, Haziran ayında alınmış olan karne),

- Ekonomik koşulları itibariyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duyması(Ailenin aylık toplam geliri en fazla 2200 TL olabilir.), koşullarına uygun olması gerekmektedir.

TAM EĞİTİM BURSU'NA NASIL BAŞVURABİLİRİM?

10 ARALIK  2021 - 28 OCAK 2022 tarihleri arasında,
https://connected.ted.org.tr/schoolarships linkinden başvuru yapabilirsiniz.

# 2021, tam

14 Ara 2021 - 12:48 - Eğitim