SAÜ’lü profesörlerin ‘cariye’ polemiği! Birini tanıyorsunuz…

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve Prof. Dr. Haşim Şahin sosyal medyada ‘cariye’ polemiği üzerinden birbiri ile atıştı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM

Daha önce birçok kez gündem olmayı başaran  Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, bu kez de sosyal medyada mevkidaşı ile tartıştı.

Sofuoğlu gibi Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nde görevli olan Prof. Dr. Haşim Şahin, sosyal medya adresinden “4. Mehmed devrinde haremde 900'den fazla cariye vardı” paylaşımı yaptı.

Sofuoğlu bu paylaşıma “Bu, Osmanlıya atılmış koskocaman bir hilafı hakikattir. Sahipsiz bulduğun mazlum ECDADA vur bakayım. Başka alanda konuşamaz diye söylemiyorum ama Vav TV(şaşırmayın) programcısı bu şahsın uzmanlık alanı, 4. Mehmet dönemi de değildir Her tarihçiyi kendinize yakın zannetmeyin” ifadeleriyle cevap verdi.

Şahin ise buna karşılık “Zavallılık yapma.. ben konuğumun verdiği bir bilgiyi paylaştım.. arşive girebilirsen Ali Akyıldız’ın ulaştığı belgelere ulaşırsın..” diye karşılık verdi.

İşte ikilinin sosyal medyadan yaşadığı diyalog;

13 Ara 2021 - 22:24 - Yaşam