2 ton ayvasını çalıp üstüne bir de acımasızca dövdüler!

Taraklı'da bir bahçedeki 2 ton ayvayı kamyonlarına yükleyen 1'i çocuk yaşta 4 hırsız kendilerine müdahale eden ayvaların sahibini acımasızca dövdü...

Haber albümü için resme tıklayın

Olay Taraklı'ya bağlı Aksu Mahallesinde pazar günü saat 15.30 sularında meydana geldi. Ş.K isimli vatandaş, kendisine ait ayva bahçesinde bulunan ayvaların 4 kişi tarafından bir kamyona yüklendiğini gördü.
Şahısların yanına giden Ş.K jandarmaya ihbarda bulunacağını söyleyince hırsızların saldırısına uğradı.
Başı, sırtı ve vücudunun çeşitli yerlerine burularak acımasızca darp eden 4 kişi, yanlarındaki baltayla Ş.K'nin aracına da zarar verdi. Ş.K'nin aracında 13 bin liralık hasar meydana geldiği tespit edildi. 

1'i çocuk yaştaki 4 hırsız son olarak Ş.K'nin cep telefonunu da çalarak ayvaları yükledikleri kamyonla olay yerinden kaçtı.

Ş.K, yaralı bir halde aracıyla birlikte jandarma karakoluna giderek yardım istedi.
Ş.K jandarma tarafından Taraklı İlçe Devlet Hastanesine götürüldü.
Burada ifadesi alınan Ş.K daha sonra ambulansla  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine ( SEAH) sevk edildi.

Ş.K'nın verdiği bilgiler üzerine geniş kapsamlı çalışma yapan Taraklı Jandarma Asayiş Timleri kısa süre içerisinde olayın şüphelilerinin N.Ç. (E/38), A.Ç. (K/26), A.Ç. (E/66) ve E.Ç. (E/17/SSÇ) olduğunu belirledi.
Geyve Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla 4 kişi gözaltına alınırken, çalınan iki ton ayva da Ş.K'ya teslim edildi.
Şüpheliler bugün adli makamlara sevk edilecek.

13 Ara 2021 - 11:09 - Asayiş