Akyazılı Fatma'ya dava şoku! Gözyaşlarına boğuldu

Esra Erol'un programına katılan 19 yaşındaki zihinsel engelli Akyazılı Fatma'nın yaşadığı dram herkesi ağlatmıştı. Fatma'nın kaçırıldığı ve 2 çocuk babası dini nikahlı evli olan bir adamla evlendirildiğini iddia edilmişti! Fatma hakkında dava açıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

atv ekranlarında yayınlanan Esra Erol'da programında bugün Türkiye'nin gündemine oturan Akyazılı Fatma'nın yaşadıkları damga vurdu.

Geçtiğimiz gün babasıyla kaldığı evden kaçarak eşi Ahmet ve kumasının evine giden Fatma, Ahmet ve kayınvalidesinin işkencesine uğradığını itiraf etmişti.

Saçlarını kesen Ahmet ve kayınvalidesi olduğunu açıklayan Fatma'nın 1,5 aylık hamile olduğu da ortaya çıkmıştı. Anne Melahat Oruç'un kızı Fatma ile ilgili anlattıkları da gündeme bomba gibi düştü.

"O ÇOCUK AHMET'TEN DEĞİL"
Oruç, "Ahmet de bana 'ben Fatma'yı 2,5 milyara amcamın oğlun Faruk'a sattım' dedi. O çocuk Ahmet'ten değil. Ahmet bana bu cümleyi kurdu" diye konuştu. Fatma, bebeği ile ilgili son kararını ilk kez Esra Erol'un canlı yayınında açıkladı.

Fatma, "Herkesten özür diliyorum. Ben bir karar aldım. Bu çocuğu aldırmak istiyorum. Çünkü babası belli olmadığı için aldırmak istiyorum. Ayrıca  tedavi de olmak istiyorum. Esra Hanım sizden de özür dilerim. Sizleri hiçbir zaman kaybetmek istemiyorum" dedi.


Bu açıklamanın hemen ardından canlı yayına bağlanan Fatma'nın eşi Ahmet, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ahmet, "Ben doğacak çocuğu da Fatma'yı da istemiyorum. Fatma'dan hemen boşanmak istiyorum. Fatma çok yalancı biri. Annesi ve siz Fatma'yı rahat bırakmadınız. Beni acil kurtar dedi. Fatma benim yanımda çok mutluydu ama annesinin yüzünden böyle oldu" dedi.


Ayrıca Ahmet Fatma'nın saçının kesilmesinin nedenini de açıkladı.

"HASTALIK ÇIKTI"
Ahmet, "Ailesinin yanından geldiğinde saçında hastalık çıktı. Doktor bana kesmek zorunda olduğumuzu söyledi. Bize de geçebileceğini dile getirdi" ifadelerini kullandı.

'BİN KERE BOZARIM'
Esra Erol Ahmet'in anlattıklarından sonra Ahmet'e sinirlenerek, "Fatma sana bin kere gelse bin kere bu işi bozarım. En korktuğum şey bir gebelikti maalesef bazen insanın korktuğu da başına geliyor. Senin söylediğin şu cümle benim için düğün bayram. Şu stüdyonun ortasında halay çekmezsem bana da Esra demesinler. Eğer sözlerinizde biraz samimiyseniz gelir boşanırsınız" dedi.


FATMA'YA DAVA ŞOKU! GÖZYAŞLARINA BOĞULDU...
Anlattıklarıyla herkesi ağlatan Fatma dava şoku yaşadı. Esra Erol, o gün Ahmet yayına katıldığı zaman dünyaya gelecek çocuğu da Fatma'yı da istemiyorum dediğini hatırlattıktan sonra Ahmet'in vasisi olduğunu öğrendiklerini, Ahmet'in abisi İbrahim Bey'in Ahmet'in vasisi olduğunu söyledi.

Esra Erol, Fatma ile ilgili dava açıldığını, koruma amacı ile tedavi amaçlı özgürlüğünün kısıtlanacağını, Melahat Hanım'ın kızı için vasi olacağını açıkladı ve sevindiğini söyledi. Fatma ağlayarak sevindiği için ağladığını söyleyip ağrı çektiğini, çocuğu aldırmak istediğini vurguladı.

11 Ara 2021 - 22:11 - Yaşam