Türkiye bu rezaleti konuşuyor

Akyazılı zihinsel engelli Fatma’nın yaşadıkları her geçen gün televizyon ekranlarında anlatılmaya devam ediyor. Dünkü bölümde bebeği olacağı öğrenilen genç kadın, bugünkü bölümde bebeğini aldırmak istediğini söyledi. Esra Erol’da Fatma’ya sahip çıkılması için çağrıda bulundu

Büyütmek için resme tıklayın

Annesi Melahat Oruç ile birlikte ikinci kez Esra Erol’un kapısını çalan Akyazılı zihinsel engelli Fatma’nın yaşadıkları 3 gündür kadın programında işleniyor. Programda konuşulanlar ise ‘bu kadar da olmaz’ dedirtmeye yetiyor.

Son bölümde uzaktan bağlantı ile yayına katılan Fatma’nın eşi Ahmet Kaymaz, çocuğu da Fatma’yı da istemediğini yineleyerek, “Fatma ‘Annem beni 50 yaşındaki adama satıyor, kurtar acil beni dedi. Bana mesajlar atıyordu bende kalktım gittim aldım onu. Fatma’nın benim yanımdan kaçma sebebi sürekli annesi arıyordu. Annem çocuğu aldıracak diyordu. Boşanmak istiyorum” dedi.

“BEBEĞİMİN BABASI BELLİ OLMADIĞI İÇİN ALDIRMAK İSTİYORUM”

Bir gün önce bebeği olacağını öğrenen Fatma ise “Kaynanamla Ahmet bana vurdu. Jandarmalar beni hastaneye götürdü. Şikayetçiyim dedim. Darp raporu aldım. Çok pişmanım. Ben bir karar aldım. Bebeğimin babası belli olmadığı için aldırmak istiyorum” diye konuştu.

FATMA’YA SAHİP ÇIKILSIN

Esra Erol, kendilerinin Fatma'da gördüğü şeyi hiç mi gittiği kurumlardaki kişilerin görmediğini, Fatma'nın Ahmet hakkında şikayetçi olup sonra defalarca vazgeçtiğini, gerçekten korunması gerektiğini, sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

08 Ara 2021 - 01:12 - Asayiş