At kesenlere' baskın! 40 at, bıçak, el kantarı, ilaç... İyi ki o ihbarı yapmışlar!

Arifiye ilçesinden geçmekte olan Sakarya Nehri kenarında yaklaşık 10 kişilik grubun at kestiği yönünde gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucu yapılan denetimde yaklaşık 40 adet at bulundu. İhbar üzerine yapılan kontrolde bıçak, masat, el kantarı, ilaç ve enjektörün de ele geçirildi

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Olay,  Sakarya’nın Arifiye ilçesi Kumbaşı Mahallesi mevkiinden geçmekte olan Sakarya Nehri kenarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, 8 ila 10 kişilik bir grubun at kestiği yönünde güvenlik güçlerine ihbar yapıldı. 

İhbar üzerine harekete geçen  polis ekipleri bölgeye ulaştığında yaklaşık 40 adet at buldu. E.H. (37) isimli şahsın atları farklı illerden tır vasıtası ile getirdiği tespit edildi. Atları ticari ve yetiştirme amaçlı temin ettiğini beyan eden şahsın yanında akrabaları Y.Y. (40), E.H. (20), S.Y. (15), H.K. (32) ve İ.H. (25) isimli kişilerin de bulunduğu tespit edildi.


Olay yerinde yapılan çalışmalarda herhangi bir kaçak at kesme işleminin görülmediği fakat şahıslara ait araçta yapılan kontrollerde ise E.H.’ye ait; bıçak, masat, poşet, el kantarı (tartı), ilaç, enjektör ve demir askı gibi kasap aletleri bulundu.


Bölgedeki atlardan 5 adedinin yerde yattığı, ölmek üzere olduğu ve sağ olanların ise bakımsız olduğu da tespit edildi. Konu ile alakalı Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek, talimatları neticesinde tahkikata başlatıldı.


Bölgedeki atlardan 5 adedinin yerde yattığı, ölmek üzere olduğu ve sağ olanların ise bakımsız olduğu da tespit edildi.

07 Ara 2021 - 21:29 - Asayiş