Vali Kaldırım önce gezdi sonra Başkan Soykan’ı tebrik etti

Valisi Çetin Oktay Kaldırım tören sonrası Akyazı Belediyesi tarafından Ömercikler Mahallesinde başlatılan ve tamamlanma aşamasına gelen çalışmaları gezerek yerinde inceledi

+11
Haber albümü için resme tıklayın

Tarihinin en büyük yatırımı olacak “ Akyazı Spor Kompleksi” nin temel atma törenine katılmak için Akyazı’ya gelen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım tören sonrası Akyazı Belediyesi tarafından Ömercikler Mahallesinde başlatılan ve tamamlanma aşamasına gelen çalışmaları gezerek yerinde inceledi ve incelemesini tamamladıktan sonra da yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirterek belediye başkanı Bilal Soykan’ı tebrik etti.

Vali Kaldırım, Akyazı belediyemiz tarafından alt yapısıyla üst yapısıyla sürdürülmekte olan çalışmalarda sona gelindikçe güzellikler bir bir ortaya çıkıyor.  İnsana değer veren bu çalışmaları başlatan ve sonlandırılmasına da az kalan bu tür çalışmaları takdirle karşılıyorum ve belediye başkanımızla birlikte bu çalışmada emek sarf eden belediyemiz çalışanlarını kutluyor ve tebrik ediyorum dedi.

Halkla bütünleşti, kucaklaştı, sohbet etti çaylarını içti ve gitti

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım bir taraftan belediye tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde incelerken, diğer taraftan da gezdiği yerlerde esnaflık yapan, gezen ve gezisini merakla takip eden Akyazılı vatandaşlarla da bütünleşti, onlarla tek tek kucaklaştı, sohbet etti, hal hatırlarını sordu ve ikram tekliflerini geri çevirmedi ve çaylarını içerek Akyazı’dan ayrıldı.

Sohbet edip kucaklaştığı Akyazılılar Vali Kaldırımla ilgili düşüncelerini paylaştılar. “Değerli Valimiz genç ve dinamik. Geldiği günden beri yerinde ve makamında oturmuyor. İlçe İlçe, mahalle mahalle, dağ bayır, yayla demeden geziyor. Akyazılılar la kucaklaşıyor, bize değer veriyor ve yapmak istediğimiz ikramlarımızı geri çevirmiyor. Can yakınlığı, sevecenliği ve de yaratıcı çalışkanlığı ile gönüllerimizde kısa sürede taht kurmayı başaran Valimizi seviyoruz. Kendisine üstün başarılar diliyoruz” 

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’da Vali Kaldırım’ın Sakarya’ya geri dönmesinden sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi “ Sayın Valimiz İlçemizin gelmiş geçmiş en büyük yatırımı olacak Akyazı Spor Kompleksimizin temel atma törenine katılmaları, tören sonra belediyemiz çalışmalarını yerinde görmesi ve yaptığımız çalışmaları beğendiklerini ifade etmeleri, Akyazılı hemşerilerimizi sevgiyle kucaklaması, içten davranması ile bizleri umutlu etmişlerdir. Sayın Valimize hem şahsım hem de Akyazılı hemşerilerim adına bu ziyaretleri için teşekkür ediyorum.”

Vali Kaldırım’ın Akyazı’da yaptığı bu geziye Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever’de eşlik etti.

 

 

04 Ara 2021 - 17:57 - Gündem