Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Akyazıdaydı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Akyazı’ya geldi ve Akyazıda faaliyetini sürdürmekte olan ASAŞ Alüminyum fabrikasında incelemelerde bulunurken fabrika yetkililerinden çalışmaları ve özellikle de ihracatlarına ilişkin geniş bilgiler aldı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

ASAŞ Alüminyum A.Ş. yönetim kurulu üyesi ve şirket kurucusu Safa Bayar Yavuz ile ASAŞ Genel  Müdürü Derya Hatipoğlu Bakan Varank’a fabrikaları ile ilgili “ Şu anda gezilen fabrikanın 300.000 M2 kapalı olmak üzere 923.000 M2 alanda kurulduğunu ve alüminyum profil, kompozit panel, Alüminyum yassı mamul, PVC profil ve panjur üretimi yaptığını ve yaptığı ürünleri de 90 ülkeye ihraç ettiği, sektörün Bakanlık onaylı ilk AR-GE Merkezi ve sunduğu hizmetlerle her sektöre çözüm üretiyor ve katma değer katıyoruz” dediler.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı ASAŞ’taki incelemelerini tamamladıktan sonra fabrikadan ve Akyazı’dan ayrıldı. Bakana ASAŞ ziyaretinde Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Akyazı Kaymakam Vekili ve Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır eşlik ederken, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ile Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım’da ev sahipliği yaptı.

 

15 Kas 2021 - 14:56 - Ekonomi