Sakarya'da ilk Kuyum yetki belgesi Akyazı'ya

Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar ve ATSO Meclis Başkanı Muzaffer Başer’in hazır bulunduğu belge tesliminde müessese sahibi ATSO üyesi Şakir Akan’a belgesi teslim edildi ve başarı temennilerinde bulunuldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Kuyumculuk faaliyetinde bulunan esnafların 14 Nisanda Resmi Gazete yayınlanan Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmelik ile yapılan düzenlemeyle kuyumculuk faaliyetlerinin adil rekabet koşulları altında yapılmasının ve sektörün daha nitelikli hale getirilmesi için  2021 yılının sonuna kadar Kuyumculuk belgesi alması gerektiği belirtilmişti.

Yeni yönetmelik ile birlikte kuyum işletmesinin kuyum ticaretinin yanı sıra faaliyette bulunabileceği alanların belirlenerek, opal, akik, kuvars gibi yarı kıymetli taşlar ile bu taşlardan yapılan tespih gibi süs eşyasının perakende satış, bakım ve onarımı ile perakende saat satış, bakım ve onarımının bu faaliyetlere dahil edilmiştir.

İlk Kuyum belgesi ATSO üyesi Şakir Akan’a   Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca,  Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar ve ATSO Meclis Başkanı Muzaffer Başer teslim ederek başarı temennisinde bulundu.

09 Kas 2021 - 12:39 - Ekonomi