Akyazı Belediye Meclisi bu gün toplanıyor

Akyazı Belediye Meclisinin Nisan 2021 ayına ait olağan toplantısı 6 Nisan 2021 Salı günü yapılacak. Saat 14.00 de Belediye ana binası toplantı salonunda yapılacak olan toplantıda belediye meclisi 10h gündem maddesini görüşüp karara bağlayacak.

Akyazı Belediye Meclisinin 6 Nisan günü yapacağı olağan toplantısında Meclis başkanvekili, daimi encümen üye, meclis katibi, İmar Komisyon üyesi, Plan bütçe komisyon üyesi seçimini yapacak, komisyonlarda görev alacak meclis üyelerine verilecek olan huzur hakkı ücretlerini belirleyecek.

Bunun dışında Denetleme Komisyonu tarafından hazırlanan rapor meclis üyelerine okunacak ve Belediye Başkanının faaliyet raporu okunacak ve rapor oylanacak ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne tarafından hazırlanan yönetmelik okunacak ve oylaması yapılacak.  Belediye Meclisi ayrıca Kuzuluk Tabiat Parkın yakınında bulunan 10 adet kır evinin işletmeciliği konusunda Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılacak olan sözleşme için Başkana yetki istenecek ve Ballıkaya barajı projesi kapsamında rezervuar alanında kamulaştırma kapsamında Beldibi, Durmuşlar ve Mansurlar Mahallesi sınırlarında Belediyeye ait toplam 32 adet taşınmazın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne  4.792.838.32 TL. bedel üzerinden devri için Belediye Başkanı ile Encümene yetki istenecek.

AKYAZI BELEDİYESİ 06 NİSAN 2021 TARİHLİ MECLİS TOPLANTISININ 1. BİRLEŞİMİNE AİT GÜNDEM

1-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesine istinaden 3 yıl süreliğine meclis üyeleri arasından Meclis Başkan Vekili Seçiminin yapılması hususu.

 2-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesine istinaden 3 yıl süreliğine meclis üyeleri arasından Meclis Katibi Seçiminin yapılması hususu.

 3-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. maddesine istinaden 1 yıl süreliğine meclis üyeleri arasından Daimi Encümen Üye Seçiminin yapılması hususu.

 4-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesine istinaden Plan ve Bütçe Komisyonu Üye Seçiminin yapılması ve aynı kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden seçilen üyelere katıldıkları her toplantı günü için ödenecek huzur hakkının belirlenmesi hususu.

 5-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesine istinaden İmar Komisyonu Üye Seçiminin yapılması ve aynı kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden seçilen üyelere katıldıkları her toplantı günü için ödenecek huzur hakkının belirlenmesi hususu.

 6-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. maddesine istinaden hazırlanan 2020 yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi hususu.

 7-      5393 Sayılı Belediye Kanununun 25. maddesi ile Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 22. maddesine istinaden Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan rapor hakkında meclise bilgi verilmesi hususu.

 8-      Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Temizlik İşleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliğinin incelenmesi hususu.

 9-      İlçemiz Kuzuluk mahallesinde bulunan Kuzuluk Tabiat Parkı ve içerisinde bulunan 6 adet Kır Evinin işletmeciliği ile ilgili Belediyemiz ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında 10 yıl süreli sözleşme imzalanabilmesi için Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmesi hususu.

 10-   İlçemiz Ballıkaya Barajı Projesi kapsamında rezervuar alanında kamulaştırma kapsamında olan İlçemiz Beldibi, Durmuşlar ve Mansurlar Mahallesi sınırlarında Belediyemize ait toplam 32 adet taşınmazın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından belirlenen 4.792.83832-TL bedel üzerinden DSİ’ ye devir ile ilgili Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmesi hususu.

     Bilal SOYKAN

Meclis ve Belediye Başkanı

Not: 06.04.2021 Salı günü Saat 14:00'de Akyazı Belediyesi Meclis Salonunda Koronavirüs salgını nedeniyle pandemi kurallarına uygun sağlanarak gerçekleştirilecektir.     

01 Nis 2021 - 10:18 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.