Kaymakamlıktan Bayram öncesi Yayla ve rehavet uyarısı

Koronavirüs salgını ile mücadele önlemleri içerisinde yer alan şehirlerarası seyahat kısıtlamaları kapsamında İlçe sınırları içerisinde yer alan yaylaların diğer şehirlerle olan sınır yolları kapatılmıştır. Ulaşımlar İlçe sınırları içerisinden yapılmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; Koronavirüs salgınına yönelik alınan bütün TEDBİR, ÖNLEM VE KISITLAMALAR yaylalarda da geçerlidir.

Bu süreçte vatandaşlarımızın salgının yayılmasına neden olacak şekilde bir araya gelecekleri ziyaret ve misafirlikler ile programları yapmamaları, kendi ev çevrelerinden ayrılmamaları ve SOSYAL MESAFE kurallarına uymaları gerekmektedir.

 Ayrıca yaylalarda kalabalık oluşturacak faaliyet ve programlara da müsaade edilmeyecektir. Kısıtlama, tedbir ve önlemlere yönelik denetimler yaylalarda da gerçekleştirilecek olup, uymayanlara ceza işlemleri yapılacaktır.

Vatandaşlarımızın alınan önlemlere rehavete girmeden riayet etmeleri kendi, sevdikleri ve ailesi ile çevresindekilerin sağlığını korumak açısından son derece önemlidir.

Bugün 12:41 TSİ Sakarya/ Akyazi- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.