Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz darbe başarısız olunca hesabı boşaltmış

Darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’cü Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz’ün darbe girişiminden iki hafta sonra hesabını boşalttığı tespit edildi.

Darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’cü Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz’ün darbe girişiminden iki hafta sonra hesabını boşalttığı tespit edildi. 15 Temmuz’dan önce ABD’ye giden Aynur (Yıldırım) Öksüz, 28 Temmuz’da hesabındaki 16 bin 400 doları ABD’deki hesabına aktardı.

Darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’nün sözde TSK imamı, Sakarya Üniversitesi eski öğretim üyesi, firari Adil Öksüz’ün eşi Aynur (Yıldırım)Öksüz hakkında 15 Temmuz sonrası “FETÖ üyesi olmak” suçundan başlatılan soruşturma dosyasında dikkat çekici ayrıntılar yer aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya göre, Adil Öksüz’ün darbe girişiminden önce ABD’ye gönderdiği Aynur (Yıldırım)Öksüz ve çocukları, 30 Haziran 2016’da Türkiye’den çıktı.

İNTERNET ÜZERİNDEN TRANSFER

Aynur Öksüz, darbe başarılı olsaydı yeniden Türkiye’ye dönecekti. Ancak darbenin püskürtülmesi üzerine ABD’de kalmaya devam eden Öksüz’ün, darbe girişiminden kısa bir süre sonra internet bankacılığı aracılığıyla hesabını da boşalttığı ortaya çıkarıldı. Hesapları ve bu hesaplardaki para hareketleri mercek altına alınan Öksüz’ün, 28 Temmuz 2016’da “internet serbest havale” işlemi ile Türkiye Finans Katılım Bankası’nda bulunan 16 bin 400 doları tek işlemde ABD’de bulunan hesabına transfer ettiği belirlendi.

ELEBAŞINA KOMŞU
Bank Of Amerika isimli bankada hesap açtırdığı tespit edilen Aynur (Yıldırım) Öksüz’ün bankaya bildirdiği adres de dikkat çekti. Öksüz’ün, bankaya beyan ettiği adresin “653 Clark Ave Ridgefield NJ” olduğu anlaşıldı. Yapılan araştırmada söz konusu adresin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yaşadığı Pensilvaya’ya komşu olan New Jersey eyaletinde olduğu belirlendi.

BYLOCK’TAN GÖRÜŞMÜŞLER
Öksüz’ün örgütün kripto haberleşme programı ByLock’u kullandığı ve programdaki kullanıcı adının “Lamiaberk” olduğu belirlendi. ByLock şifresinin “677498” olduğu anlaşılan Öksüz’ün, Adil Öksüz, kendisi ve çocuğunun doğum tarihlerini şifre yaptığı tespit edildi. Bu arada Öksüz’ün, ByLock üzerinden Adil Öksüz ile sesli görüşme yaptığı öğrenildi.

Yeni Şafak

28 Kasım 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Vatandaş Kemalİlginçlik 6Vatandaş Kemalİlginçlik 5İlginçlik 4İlginçlik 3İlginçlik 2İlginçlik 1 - İlginçlik rumuzlu kişi şimdi de dürüst ve güvenilir bir kişi imajı çizmeye başladı. Fetö ağzı ile konuşan ve Eymür gibi iki defa MIT ten kovulan CIA elemanının sözlerini referans yapan bu kişi kendini gizlemeye çalışan Kripto FETÖcüdür. 15 Temmuz TSK ve milli egemenliğe yönelik apaçık bir darbedir. Buna tiyatro diyen 200.den fazla şehidi görmezden gelen emperyalizmin bir maşasidir. Savcıları bir kez daha göreve davet ediyorum.Savcıları göreve çağırıyorum mu? Sen kimsin birader? Amcanın oğlunu mu çağırıyorsun? Fetöcü sizin gibi lafı eveleyip geveleyenlerdir. Yüreği yeten aşağıda yazdıklarıma cevap verir. Köşeye sıkışan karşısındakini Fetöcü ilan ediyor. Yetti be. Adam olun da şu 15 Temmuzu aydınlatalım. Bırakın kuru hamaseti. Yazdıklarımı çürütün. CIA devşirmesi kimse Allah bin belasını versin. Kimse derbecileri destekleyen ahlaksız namussuzdur. Daha sayayım mı?İlginçlik rumuzlu kişi bir FETÖcudur. Çünkü tezi kontrollü darbedir. Kılıçdaroğlu ağzıyla konuşuyor. Bu çok zeki olduğunu düşünen şahsiyet MİTin tek parça olduğunu düşünüyor. Oysa MIT içinde Cİ A ya hizmet eden çift taraflı çalışan etki ajanları da var. Mehmet Eymür den alıntı yapıyorsa bir kişi bu mutlaka ama CIA devşirmesidir. Savcıları göreve davet ediyorum. Bu kişinin hesabını araştırın mutlaka FETÖ bağlantısı ortaya çıkacak.Adil Öksüz Fetöcü ise, onu koruyan kollayan ve sonra da ortadan kaldıran devlet de Fetöcü dür. Bu coğrafyada bir tane adam yoktur ki devlet onun yerini 3.5 senedir tespit edemesin. Mehmet Eymür (Eski Mitçi) bu hafta ne açıkladı : Adil Öksüz Mit devşirmesi dedi. Soru şu : bu gerçekler böyle iken, darbeyi MİT neden yaptı?Adil Öksüz tutuklansın diyen savcı Fetöcü (!) çıkıyor, onu serbest bırakan hakime dokunulmuyor. Üzerinden MİT'e ait yer tespit cihazı (GPS) çıkıyor ve onu da iade alıp elini kolunu sallayarak Ankara'dan çıkıyor.15 Temmuz sonrası yanlışlıkla (!) bırakılmış denilen sadece bir isim var o da Adil Öksüz. Öğrenci, ev hanımı, öğretmen, esnaf, baldız vs. ne kadar insana varsa düşünün ki içlerinden başka yanlışlıkla serbest bırakılan çıkmadı.Şu anda bile soruşturması olan onbinlerce insan banka hesaplarını kullanamıyor, tapudan satış veremiyor, noter işlemi yapamıyorlarken, Adil Öksüz'ün eşine torpil yapılması çok manidar. Çünkü o tarihlerde Adil Öksüz sözüm ona tekrar aranıyordu.Başlığı okuyunca komşu köyde falan zannettim. Eyalet ne demek biliyor musunuz? ABD'dedi her bir eyalet bizim coğrafyada bir ülke anlamına geliyor. Bir diğer saçmalık da hesabındaki para. En fakir AKP'li yöneticinin bile hesabında bundan fazla para vardır. Şimdi en ilginç yanını söyleyeyim : 15 Temmuz sonrası her kime olursa olsun bir soruşturma açılmışsa o kişinin eşine de kendisine de tedbir konuluyor. Yani adil öksüz gözaltına alındığında kendisinin de eşinin de hesapları blokeli olmalıydı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Kasım 13:40