Akyazı'da Koronavirüs şüphelisi 6 kişi karantina uygulaması

Akyazı İlçe Devlet Hastanesinde 9 şüpheli hastanın karantinaya alındığı, bunlardan 3 ünün tedavi edilerek taburcu edildiği, 6 kişiye ise hastanede karantina uygulandığı bildirildi.

Dünyayı saran ve Ülkemizde de görülen ölümcül Koronavirüs dolayısı ile Devletin üst kademelerinden başlamak üzere olağan dışı önlemler alınıyor. İnsanların toplu olarak bulunduğu kahvehane, lokal ve camiler olmak üzere birçok tesisin kapatılmasının ardından sağlık kurumları da olağan dışı uygulamalara başladı.

Akyazı Devlet hastanesinde de bu sabahtan itibaren yeni bir uygulamaya başlandı. Hastaneye gelen herkesin görevliler tarafından ateşi ölçülüyor. Hastaneye niçin geldiği soruluyor. Acil bir durum yoksa hastalar geri çevriliyor.  Yine bu sabahtan itibaren en çok risk altında bulunan hastane çalışanlarının tamamının maske taktığı dikkatleri çekti.

Gündüzleri hastaneye gelenler sadece orta kapıdan alınarak ateşleri ölçülüyor, ziyaret sebepleri öğrenilerek ilgili yerlere yönlendiriliyor. Mesai bitiminden sonra orta kapı kapatılıyor girişler bu saatten sonra acil bölümünden girişleri sağlanıyor. Başhekim Tepeçınar bu günden itibaren hasta ziyaretlerne de izin verilmiyor.

Bu arada hastenede karantine bölümü de oluşturulduğu bi bu güne kadar 9 şüpheli hastanın karantinaya alındığını, bunlardan 3 ünün tedavi edilerek taburcu edildiğini belirtildi

Hastane yetkilileri çok acil olmayan durumlarda vatandaşların hastaneye gelmemelerini de  istedi. Koridorlarında görevliler dışında kimsenin bulunmadığı Akyazı Devlet Hastanesindeki bu uygulamanın 1 ay süreceği, daha sonra da duruma göre uzatılabileceği öğrenildi.

19 Mart 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.