Akyazı Atatürk İlk ve Ortaokulunda çifte açılış sevinci

Akyazı’nın önemli okullarından biri olan Atatürk İlk ve Ortaokulu’nda anasınıfı ve robotik kodlama atölyesi açılışı yapıldı. Açılışlar nedeniyle de çifti sevinç yaşandı.

Atatürk İlk ve Ortaokulunda düzenlenen tören Anasınıfı ile robotik kodlama atölyesinin açılışı ile ilgiliydi. Düzenlenen tören saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başladı. Daha sonra Okul Müdürü Ahmet Duman kürsüye geldi ve hem okulu hem de açılışları yapılan anasınıfı ve robotik kodlama atölyesi hakkında b ilgiler verdi.

Okul Müdürü Ahmet Duman konuşmasında şunları söyledi “ Okul öncesi eğitimin önemi büyüktür. Bu dönem çocuklarımızın en hızlı yetiştiği dönemdir. Bu dönemde çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde yetiştirmek bizim asli görevlerimiz arasındadır. Açılışını yapacağımız ana sınıfımız okul öncesi eğitimin temel taşıdır ve bizler burada çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz. Bundan herkes emin olmalıdır. İkinci açılışımız ise robotik kodlama atölyemizdir. Bu atölyemiz öğrencilerimiz için yüzyılın öğrenme ortamlarının modellendiği “prototip” bir öğrenme merkezi olacaktır. Yine bu atölyemiz sayesinde öğrencilerimizi çağın gelişim hızının gerisinde kalan klasik öğrenme ortamları dışına çıkarıp yeni öğretim ortamlarının içine taşımak için bu atölyemizi kurduk” dedi ve açılışlara katılanlara teşekkür etti.

Okul Müdürü Ahmet Duman’ın konuşmasının ardından gerek anasınıfı ve gerekse atölyenin yapımı, içindeki malzemenin alımı ve açılışa hazır hale getirilmesinde emeği geçenlere hazırlanan plaket ve belgeleri verildi.

Atatürk İlk ve Ortaokulunda gerçekleşen törende açılışlar Kaymakam Yakup Güney ve Belediye Başkanı Bilal Soykan ile diğer davetliler tarafından birlikte yapıldı.

11 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

ibrahim - ilçe milli egitim müdürünün bence açılışta olmaması lazımdı çünkü bu ana sınıfı için hiç bir şey yapmamıştır yapmış olsaydı sınıf ikinci dönem egitime başlamazdı birde gelip açılışa katılıyor bir şey yapmış gibi o cocukları hakkını nasıl ödeyecek

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mart 15:44