SAÜEAH Doçent karantinaya alındı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları bölümünde çalışan bir doçent'in Coronavirüs belirtileri başlayınca COVİD-19 şüphesi ile karantina altına alındı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları bölümünde çalışan bir Doçent Coronavirüs belirtileri başlayınca COVİD-19 testi uygulanarak karantina altına alındı.  

Geçtiğimiz gün ateş ve kuru öksürük belirtileri gösteren SAÜEAH Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doçent bu hastalığa yakalanıp yakalanmadığı ise henüz bilinmiyor.

Hastalık belirtileri Coronavirüs ile örtüşen profesörün test sonuçlarını beklerken şikayetleri artınca SAÜEAH'ta yoğun bakım ünitesine alındığı ve tedavisinin burada sürdürüldüğü belirtildi.

Öte yandan bir çok hastayıda muayne eden göğüs hastalıkları uzmanı Doçent'in test sonuçlarının pozitif çıkması durumunda bu süreçte hastalığı bir başkasına bulaştırıp bulaştırmadığı konusunda büyük bir şüphe oluştu.

 

 

26 Mart 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.