Yılbaşı sonrası WhatsApp o telefonlarda çalışmayacak!

31 Aralık itibariyle bazı telefonlarda WhatsApp programının kullanılamayacağı belirtildi. İşte, 31 Aralık sonrası WhatsApp'ı işlevsiz hale gelecek o telefonlar...

WhatsApp, 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren bazı telefon modellerinin mesaj gönderemeyeceğini ve alamayacağını açıklamıştı.

 

Sonra bir açıklama daha geldi ve bu tarih, bazı modeller için ertelenmişti.

 

Buna göre Nokia S40, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için verilen destek, 31 Aralık 2017 tarihine kadar ertelenmişti.

WhatsApp yetkilileri bu kararı alırken çok zorlandıklarını fakat yapılması gereken bir hareket olduğunu belirterek, bundan sonra daha üst işletim sistemleriyle çalışan kullanıcıların WhatsApp'tan tam olarak faydalanabileceklerini açıkladılar.

 

Buna göre 31 Aralık 2017'den itibaren desteklenmeyecek platformların tam listesi şu şekilde:

 

BlackBerry OS ve BlackBerry 10

Nokia Symbian S60

Android 2.1 ve Android 2.2

Windows Phone 7

iPhone 3GS/iOS 6

WhatsApp desteğin kaldırılacağı telefonlar hakkında, 'Her ne kadar bu platformlar hikayemizde çok önemli bir yere sahip olsalar da, gelecekte uygulamamızda geliştirmek istediğimiz özellikleri sunma kapasiteleri bulunmamakta' ifadelerini kullandı.

Bazı kaynaklarda Nokia S40 serisinin alacağı desteğin 31 Aralık 2018'e uzatıldığına dair ifadeler yer alıyor. Bunun dışında WABetaInfo da Nokia S40hakkında benzer bir ifade kullanmış. Dolayısıyla Nokia S40'ı şimdilik bu listenin dışında kaldı.

 

Kaynak: Webtekno

21 Aralık 2017 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.