Son Dakika: Sağlıkta şok önlemler alınıyor

Sakaryanın Türkiye'de en çok vaka olan 5 ilden biri olduğunun açıklanmasının ardından sağlıkta şok önlemler alınmaya başladı. Bu kapsamda Pamukova Devlet Hastanesi kapatılarak tüm personel Arifiye'de ki Muhammet Safitürk KYK yurdunda göreve başlatılacak.

İsmail Çetintaş'ın haberi

Sakarya'da corona vakalarının oranının her geçen gün biraz daha fazlalaşması nedeniyle bazı radikal önlemler alınmaya başlandı. Bu önlemlerin en önemlisi ise Arifiye'de bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Safitürk KYK yurdunun adeta Corona hastanesine çevrilmesi oldu.

Tam bir hastane gibi görev yapmayacak olan yurt, Coronaya yakalnmış ve evde karantina sürecini tamamlayamayacak olan hastalar ile durumu daha sonra kötüye gidebileceğinden şüphelenen hastalar için karantina yurdu olarak kullanılacak.

Bu kapsamda Pamukova'da bulunan Pamukova Devlet Hastanesi tamamen kapatılıyor. Hastanede sadece güvenlik görevlileri görev yapacak. Pamukova'da bulunan tüm hastalar ise Geyve ve şehir merkezindeki diğer hastanelere sevk edilecek.

Öte yandan pamukovada sadece 112 Merkezinin görev yapacağı olası vakaların ilk olarak Geyve Devlet HAstanesi'ne getirileceği belirtildi.

Pamuova Devlet Hastanesi haricinde diğer ilçelerden ve merkezden de 1'er 2'şer hemşire ve gerekli personelin Şehit Kaymakam Muhammet Safitürk KYK yurduna kaydırılacağı ve burada hizmete başlayacağı öğrenildi.

Bu kararın özellikle Sapanca ve Arifiye'de çok sayıda Corona vakasına rastlanması ve şehrede yakın olması nedeniyle alındığı, KYK yurdunun yetersiz olması durumunda diğer KYK yurtlarında da aynı uygulamanın başlatılacağı öğrenildi.

08 Nisan 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.