Başkanlardan Beldibi Mahallesinin yeni yerleşim alanında inceleme

Ballıkaya barajı nedeniyle Beldibi Mahallesi sakinleri için belirlenen yeni yerleşim alanlarında başlatılan çalışmalar Başkan Bilal Soykan ve AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem tarafından yerinde incelendi.

Yapımı sürmekte olan Ballıkaya barajı nedeniyle yerleşim alanlarından ayrılmak zorunda kalan Akyazı’ya bağlı Beldibi Mahallesi sakinleri için belirlenen yeni yerleşim alanlarında başlatılan çalışmalar Belediye Başkanı B:ilal Soykan ve AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem tarafından yerinde incelendi.

Her iki başkanın yaptıkları ortak açıklamada yeni yerleşim alanının 300 dönüm olduğunu belirterek, bu alanda kurulacak olan yeni Mahallenin alt yapısı ile ilgili başlatmış olduğumuz çalışmalar bütün hızıyla sürmektedir. En kısa zamanda alt yapı çalışmasını tamamlayıp Mahalle sakinlerinin evlerini yapma imkanı vermenin gayretinde olduklarını söylediler.

Bilindiği gibi çalışmaları sürmekte olan Ballıkaya barajı içinde kalan ve su verilmeye başlanması ile tüm yerleşim alanları sular altında kalacak olan Beldibi alt Mahalle sakinlerinin yerleri istimlak edilmiş ve yerlerinden ayrılmaları ve yeni yerleşim alanı bulmaları konusunda da kendilerini bir zaman verilmişti. Yeni yerleşim alanı içinde yerleri olan bazı Mahalle sakinleri de evlerini yapmaya başlamışlardı.

24 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.