İşte SASKİ'nin yeni müstakbel genel müdürü

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'in yerine kim gelecek sorusunun cevabı kulislerde konuşuluyor. Muhtemel genel müdür adayı Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us..

Aziz GÜVENER'in haberi

MEDYABAR.COM:  Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş'in dün itibariyle yıllık izine ayrılıp ardından görevi bırakacak olması sonrasında  SASKİ  Genel Müdürlüğüne kim gelecek sorusu konuşulurken, müstakbel genel müdür olarak  Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us'un adı geçiyor.
 SASKİ'nin yeni müstakbel genel müdür adayı  Murat Us'la büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce'nin görüştüğü de konuşuluyor.
Peki  SASKİ'nin yeni müstakbel genel müdür adayı Murat Us kimdir?
 Murat Us 2018 yılının Mayıs ayında OSKİ Genel Müdürlüğü görevine başladı. DSİ'de yıllarca çalışan Us 1967 yılı Tokat-Zile doğumlu İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Memuriyet hayatına 1988 yılında Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak başlayan Murat US, uzun yıllar DSİ Bölge ve Merkez görev yaptı.
2011-2015 yılları arasında DSİ Samsun 7. Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcılığı, 2015-2016 yılı arasında DSİ Trabzon 22. Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen US, 2016-2017 yılı arasında DSİ Genel Müdürlüğü bünyesinde Proje ve İnşaat Dairesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Daha sonra özel sektöre geçen Murat US, son olarak OSKİ Genel Müdürlüğüne atanmış olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

11 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.