EBA hazır, Peki veliler EBA'ya hazır mı?

Corona virüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için uzaktan eğitim süreci başladı

Ayrıntılı yayın akışı ve ders programı bakanlığın internet sitesinde ve EBA üzerinden yayımlanacak. Peki uzaktan eğitim hangi kanallarda olacak? İşte EBA uzaktan eğitim ders programı ve kanallar hakkında bilgiler…

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip corona virüs ( Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından yarından itibaren uzaktan eğitim başladı

Günler öncesinden detayları belirlenen uzaktan eğitimle ilgili hem öğrencilerin hem de velilerin kafasında pek çok soru var. Peki, uzaktan eğitim hangi kanallarda olacak?

Ders programları nasıl takip edilecek? İşte uzaktan eğitim süreciyle ilgili en çok merak edilen soruların yanıtları…

 

UZAKTAN EĞİTİM HANGİ KANALLARDA VERİLECEK? 

Öğrenciler, TRT EBA TV İlkokul, TRT EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise olmak üzere 3 farklı kanalda eğitim görecek. Dersler, EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul'da sabah saat 09.00'da başlayıp 13.30'a kadar devam edecek, saat 13.30-17.30 ve 17.30-21.30'da iki kez tekrar yayın ekrana gelecek.

 

UZAKTAN EĞİTİM YAYIN AKIŞI NASIL ÖĞRENİLECEK? 

Öğrenciler, TRT-EBA TV ve "eba.gov.tr" üzerinden, yayın akışı ve ders programını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarının hangi gün ve saatte yapılacağını öğrenecek. Ders anlatım videoları aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek.

 

 

TRT-EBA TV YAYIN TEKRARI OLACAK MI? 

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde bir veya iki kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine ‘eba.gov.tr’ ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca ‘eba.gov.tr’ üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

 

UYDU AYARI NASIL YAPILACAK? 

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleriyle yayınlanıyor. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89’uncu kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90’ıncı kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91’inci kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleriyle yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86’ncı kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87’nci kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88’inci kanaldan izlenebilecek.

 

 


ÖĞRETMENLERE SORU SORULABİLECEK Mİ? 

Öğrenciler, kendi ders öğretmenleriyle ‘eba.gov.tr’ üzerinden gruplarında yazışabilir, bilgi paylaşımında bulunabilirler. Ayrıca zorunlu tatil bittiğinde tüm sınıflara telafi eğitimi de yapılacak.

 

EBA üzerinden yapılacak olan ilkokul eğitiminin ders programı şu şekilde:

 

 


EBA üzerinden yapılacak olan ortaokul eğitiminin ders programı şu şekilde:

EBA üzerinden yapılacak olan lise eğitiminin ders programı şu şekilde:

 

 

22 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Vatandaş KemalKERİM ARSLAN - Adnan Menderes in idam görüntüleri paylaşılmış. Ve sonra Bakan özür diliyor. Tam bir rezalet. Neresinden bakarsanız bakın. Atatürk Cumhuriyetine öfke kusmak mı dersiniz, bu yaştaki çocuklara idam görüntüsü izleterek çocukların ruh sağlığını tehlikeye sokmak mı? Neresinden başlayayım ki? Avrupa'da yaşanacaktı bunlar acaba neler olurdu?Emin olun veliler daha çok hazır çocuklarının eğitimleri için elinden gelin en iyisini yapmaya hazırlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mart 12:04