Kadın Erkek eşitliği üzerine. Hüseyin Harputoğlu yazdı.

Siz kadın ve erkeği eşit yapmaya çalışsanız da yüce yaratan kadın ve erkeği eşit yaratmamıştır. Bu hilkate aykırıdır. Bu meseleye İslami açıdan bakmak lazımdır.

Bir Müslüman olarak İsviçre kanununa bakarsanız kadın erkeği eşit yaparsınız. Bugünkü ailevi bunalımlarla karşı karşıya gelirsiniz. Biz Müslüman olarak Allah’ın Kitabı Kur’an-ı Kerim’e göre konuşuyoruz.

Kadın erkek eşittir diyenler iki ayeti inkâr ediyorlar haberleri var mıdır? Bilerek diyorlarsa ayetleri inkâr ettiklerinden dolayı kâfir olurlar. Birincisi Bakara Suresi 227. Ayet “Erkekler için kadınlar üzerine dereceler vardır.” İkinci Ayet Nisa Suresi 34. Ayete bakınız “Erkekler kadınlar üzerine amirdirler.” Bu ayetin devamını siz okuyun mealine bakın ben anlatsam korkuyorum inkâr eden olurda kâfir olur. Bir ailede amir belli olacak.

Amir demek zalim demek değildir. Mahiyetindekileri ezmeyecek, zulmetmeyecek. Bazı amirler mahiyetini, elindeki amirlikle ezmekten zevk alıyorlar. Buna da zalimlik derler. Allah (C.C.) zalimleri sevmez. Erkeğin çocuklarına, hanımına iyi bakması dini ve dünyevi hayatlarıyla ilgilenmesi ibadettir. İbadet sevabı vardır.

Hanımında kocasına hizmeti, çocuklarına iyi bakması dini dünyevi hayatlarıyla ilgilenmesi onun için de ibadet sevabı vardır.  Yuvayı dişi kuş yapar. Ailevi huzursuzluk ve boşanmaların bir sebebi de çalışan kadınlardır.

Kadın çocukların hizmetin de olacak ki çocuklar yolda kalmayacak. Onun için demişelerdir ki parayla saadet olmaz. Kadın ve erkeği eşit yapmakla, erkekleri evden kovmakla, ailede huzur sağlayamazsınız.

Bu kanunlarla cinayetler artmıştır. Efendimiz (S.A.V.) “Kadınların amir olduğu kavim felah bulmaz” dediği Hadisi Şerifi Sahihi Buhari’de geçmektedir. Bugün bunun ıstırabını çekiyoruz. Bizim yeni akit gazetesi bunun üzerine ısrarla duruyor. Ama dinleyen yok.

Nasihat dinlemeyen sonunda inler. Kimse lâyüs'el değildir. Allah-u Teala’nın kanunlarına bu kadar sadakat gösterilmiyor. Başımıza ne dert geliyorsa İslami hayatı yaşamadığımızdan geliyor.

Gönül ehli büyük zatlardan birisi ailede huzurun temi için şunları söylüyor. Sevgi, itaat, temiz niyet, kusuru kabul etmek, tatlı dilli olmak, tertipli olmak, sır saklamak. Âlimleri, Şeyh-ül İslamları, Allah dostlarını dinleyip nasihatlerin den istifade edenlerin başı derde girmez.

Bunun için Yüce Rabbimiz bizden Emr-i bil-maruf ve nehy-i ani'l-münker (Allah-u Teâla’nın emirlerini insanlara anlatmak ve yasakladığı şeylerden alı koymak) yapmamızı istiyor. Bu dini bir görevdir. Cenabı hak (C.C.)bu görevi bütün Müslümanlara veriyor.

Bir annenin yeni evlenecek kızına nasihati; “Yavrucuğum artık doğup büyüdüğün yuvandan çıkıyorsun ve hiç tanımadığın birine hayat arkadaşı oluyorsun. Sen ona yeryüzü gibi ol; oda sana gökyüzü gibi olsun. Sen ona istirahat yeri ol; O da sana direk olsun. Sen ona cariye ol; o da sana köle olsun. Bir şey isterken çok ısrarcı olma ki sana kızmasın. Ondan fazla uzak kalma ki seni unutmasın. Sana yaklaştığında sende ona yaklaş. Sen den uzak kaldığın da sende belli bir mesafede dur. Onun burnunu, kulağını ve gözünü kötü şeylerden koru. Kocanın burnu senden sadece güzel kokular koklasın. Kulağı sadece güzel sözler işitsin. Gözü sana baktığında sadece güzellikler görsün.

İşte eğitim budur huzur böyle elde edilir.  Şimdi birçok kadınlar sokağa çıkarken giyinip kuşanıp kokular sürünerek sokağa çıkıyorlar. Ne acayip şey evin içinde bunları yapacaksın yabancılardan sakınacaksın.

Bir sene içerisinde çıkarılan erkeği evden uzaklaştırma kanunu sebebiyle 365 erkek evine dönerek cinayet işlemiş ve çoluk çocuğunu da perişan etmiştir. Allah (C.C.)anlayış nasip etsin. Selam ve dua ile…

14 Ara 2018 - 15:36 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.