AK Partili meclis üyesi ilçe başkanını şovmenlikle suçladı

Ak Parti İlçe Başkanı Baykal'ın kendisine haber vermek yerine durumu şova çevirerek sosyal medyada reklam yaptığını söyledi. İşnel; Ak Parti İlçe Başkanı Baykal'ı "Şov yapmakla" suçladı.

Ak Parti Hendek Belediye Meclis Üyesi Cemil İşnel, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal hakkında kınama mesajı yayınladı. Ak Partili meclis üyesi Cemil İşnel, Devletten yardım isteyen babasının bu isteğini Ak Parti İlçe Başkanı Baykal'ın kendisine haber vermek yerine durumu şova çevirerek sosyal medyada reklam yaptığını söyledi. İşnel; Ak Parti İlçe Başkanı Baykal'ı "Şov yapmakla" suçladı.

Tüm dünya ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle hükümet vatandaşlara kolaylık olsun diye bir dizi kararlar almıştı. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların kişisel ve zorunlu ihtiyaçları karşılanıyor. Hendek'te ise bu konu ile ilgili ilginç bir olay yaşandı. Ak Parti Meclis üyesi Cemil İşnel babasının devletten istediği yardımı getiren Ak Parti Hendek İlçe Başkanı'nın sosyal medya hesabından bu olayı duyurmasını şovmenlik olarak nitelendirdi.

MİLLETVEKİLİNDEN YARDIM İSTEDİ

Edinilen bilgilere göre Ak Parti Meclis Üyesi Cemil İşnel'in babası evde televizyon izlerken 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilere yardım edileceği öğrendi. Kamu spotunu gören baba İşnel, ilacının getirilmesi için kaymakamlığı ve iktidar partisi milletvekillerinden birini arayarak yardım istedi. Telefonu olumlu cevaplayan Ak Partili milletvekili partisinin ilçe başkanlığını arayarak kendisini arayan baba İşnel'e yardım edilmesini istedi.

ŞOVA ÇEVİREREK SOSYAL MEDYADA REKLAM YAPILDI

Hendek Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, baba İşnel'in istediği ilaçları getirerek kendisiyle fotoğraf çektirdi. Çekilen fotoğrafın ilçe başkanlığı sosyal medya hesabından paylaşılmasından sonra Ak Parti Meclis Üyesi Cemil İşnel babasının bu şekilde sosyal medya malzemesi edilmesinetepki gösterdi. İşnel; Hendek Ak Parti İlçe Başkanı'nın şovmenlikle suçladı.

RİCALARIMIZA RAĞMEN PAYLAŞIM KALDIRILMADI

Ak Parti Meclis Üyesi Cemil İşnel ''Ak Parti İlçe Başkanı bizlere haber vermek yerine bu durumu şova çevirerek sosyal medyada reklam yapmış ve ricalarımıza rağmen paylaşımı kaldırmamıştır'' ifadelerini kullandı.

ŞAHSIMI KASTILI OLARAK BABASI İLE İLGİLENMEYEN BİRİ KONUMUNA DÜŞÜRMÜŞTÜR

Meclis Üyesi Cemil İşnel Ak Parti İlçe Başkanı'nın yaptığı paylaşım sonrası kendisini kasıtlı olarak, bu zor günlerde babası ile ilgilenmeyen birisi konumuna düşürdüğünü söyledi. Hendek İlçesinin İHH Temsilcisi olduğunu ifade eden İşnel, İlçenin bütün mağdurları ile ilgilenmeye çalıştığını Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Baykal'ında gerçek mağdurları bularak daha doğal ve gerçekçi yardımlarda bulunmasını tavsiye etti.

BU ŞOVMENLİĞİ ESEFLE KINIYORUM

Ak Parti İlçe Başkanı'nın yaptığı davranışı şovmenlikle suçlayan meclis üyesi, sosyal medya hesabından kınama başlıklı bir yazı yazarak bu yaşanan olayı eleştirdi. Ak Parti Meclis Üyesinin sosyal medyada yaptığı paylaşımda altına yapılan yorumlarda Hendek İlçe Başkanının yaptığı davranış eleştirilirken "Daha dikkatli olmalıydı" şeklinde yorumlar yapıldı.

İşte Ak Parti Meclis Üyesi İşnel’in sosyal medya hesabından yayınladığı o kınama mesajı;

'KINAMA;

Ailemizin büyüğü kıymetli Babamız Yaşlılık Psikolojisi ile içinde bulunduğumuz virüs ortamında bizimde işimizde olmamız nedeniyle panik durumu yaşayıp ilaç istemek için İlçe Kaymakamlığı ve Sakarya Milletvekilini aramış onlarda İlçe Başkanına durumu iletmiş.

Ak Parti İlçe Başkanı da bizlere haber vermek yerine bu durumu şova çevirerek sosyal medyada reklam yapmış ve ricalarımıza rağmen paylaşımı kaldırmamış ve şahsımı kasıtlı olarak, bu zor günlerde Babası ile ilgilenmeyen birisi konumuna düşürmüştür.

Ben Hendek İlçemizin İHH Temsilcisi olarak İlçemizin bütün mağdurları ile ilgilenmeye çalışıyorum. İlçe Başkanımıza gerçek mağdurları bularak daha doğal ve gerçekçi yardımlarda bulunmasını tavsiye ediyor, yaptığı bu şovmenliği esefle kınıyorum.'

 

 

01 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

AKYAZILI GÜZEL İNSAN.Ahmet - adamların her şeyi gösteriş ve yalan.Bu kötü günlerden bile nemalanmaya çalışıyorlar yazıklar olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Nisan 12:21