Korona göçü başladı! Tam 600 öğrenci evlerine dönüyor

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesinin ardından Avrupa ülkelerinden ve umreden dönen vatandaşlarımız karantinaya alınmıştı.

Sakarya'da da bir çok öğrenci KYK yurtlarına 14 gün önce yerleştirilmişti. Bugün öğrenciler karantinalarının bitmesi ve sağlık kontrolleri sonrasında uygun görülmesi üzerine tahliye edildi.

MEDYABAR.COM:- Sakarya'da Avrupa dönüşü corona virüs önlemleri kapsamında 14 gün boyunca karantina altında tutulan 600 öğrenci yapılan testlerin negatif çıkması sonrası evlerine gönderilmeye başlandı.

 

Serdivan Sabahattin Zaim Yurdu'nda kalan öğrencilerin tahliyesi kontrollü şekilde gerçekleşti. Her kişi teker teker yurttan çıkarılarak sosyal mesafe kuralına uygun şekilde yurttan ayrılmaları sağlandı.

Öğrencilere otobüslerle kentten ayrılacaklar için Sakarya Valiliği'nce seyahat izin belgesi düzenlendi. Yurttan çıkarak, gidecekleri şehirler için ayrılan otobüslere binenler, sosyal mesafe ve yarı kapasitede yolcu taşınma kuralı nedeniyle ikili koltuklara tek oturtuldu.

KYK'dan tahliye edilenlerin 14 gün daha evlerinde karantinada kalacakları öğrenildi.

14 günlük karantinası biten bir kız öğrencinin yurttan ayrılırken özgürlük demesi kameralara yansıdı.

İşte karantinadan ayrılan öğrencilerin mikafonlara aktardığı düşünceleri.

06 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.