O açıklamaları bir de böyle okuyun!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugünkü açıklamalarında, günlük Coronavirüs sayılarının yanı sıra ilk kez illere dair de bazı bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Sağlık Bakanı Koca’nın paylaştığı illere göre Coronavirüs vaka ve ölüm sayılarında Sakarya’nın beklenmedik şekilde üst sıralarda yer alması Sakaryalılar’ı önlemler konusunda daha fazla dikkatli olmaya sevk etti.

Bakan’ın açımlamalarına göre Sakarya 207 vaka sayısıyla sıralamada 7. Sırada yer alırken 3 ölümle sıralamanın 10. Sıralamasında yer almıştı.

 

Öte yandan vaka sayısına göre açıklanan ilk 10 şehir nüfus yoğunluğuna göre sıralandığında Sakarya 2 basamak daha yukarıya tırmanarak 5. Sırada yer alıyor.

Sakara 1 milyon 29 bin 650 nüfusu ve 207 vaka sayısıyla nüfus yoğunluğuna göre 0,020% istatistiğini gösterdi.

Sıralamada Isparta ise 444 bin 914 nüfus ve 268 vaka sayısıyla nüfus yoğunluğuna göre 0,060 istatistiğini göstererek,  ilk 10 sıralamasında İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerin de önünde yer alarak ilk sırada yer aldı.

01 Nisan 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.