Kuzuluk Mahallesinde Doğalgaz çalışmaları sürüyor

Akyazı’nın Kuzuluk Mahallesinde doğalgaz çalışmaları aralıksız sürüyor.

36a88d152919ffc5bc3d9f2993d9142a.jpg
82ad2a86741ae0d7d34dee83c7a2559a.jpg
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Hızlı ve tempolu bir şekilde çalışmalarını sürdüren ihaleyi alan Firma çalışanları, zorlanması beklenen bazı geçişlerde teknolojiyi kullanarak geçiyor olması dikkat çekiyor.

İhaleyi kazanan Firmanın özellikle Şose Mahallesinin ortasından geçen Kalyen deresi ve üzerinde bulunan köprüden doğalgaz borusu geçişini sağlamak için getirttiği teknolojiyi devreye sokması ve doğalgazı taşıyacak olan boruları hiçbir tahribat yapmadan köprü ve derenin altından geçirmesi Mahalle sakinlerinin dikkatini çeken en önemli olay olarak değerlendiriliyor.

Aynı makineler ve aynı teknoloji kullanılarak D-140 Karayolunun altından doğalgaz borularını geçirmek suretiyle Kuzuluk Orta Mahalleye de doğalgaz verileceğinin öğrenilmesi bu Mahallede yaşamlarını sürdüren sakinlerin sevinmelerine neden oldu.

Kuzuluk Şose Mahallesinin Ekim ayı başından itibaren doğalgaza kavuşacağı, diğer Mahallelerin de doğalgaza kavuşabilmeleri için çalışmalara arka vermeden devam edileceği öğrenildi.

26 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.