80 kişilik Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde parti dağılımı belli oldu!

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 5 yıl boyunca görev yapacak 80 üyenin belediye başkanlıklarını kazanan partilere göre sayıları belli oldu.

80 kişilik Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde parti dağılımı belli oldu!
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya  Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası ilk toplantısını, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleştiriyor. Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek oturumda 20 gündem maddesi karara bağlanacak.


31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçenin başkanları belli olurken, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisindeki üyelerin partilere göre dağılımı da belli oldu.

Buna göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 8 ilçede Belediye Başkanlığını kazanan AK Parti’nin meclis üye sayısı 49 olurken, MHP’nin meclis üye sayısı 9 oldu.

3 ilçede belediye başkanlığını kazanan Yeniden Refah Partisi 8, 25 yıl aradan sonra Sapanca’yı kazanan CHP 7, Erenler ve Hendek’te seçimi kazanan Büyük Birlik Partisi 5 ve Ferizli ilçesini kazanan İYİ Parti ise 2 üye çıkardı.

Yapılan gizli oylamayla şekillenen meclis görevleri şu şekilde:


Divan Katipliği

1. Asil: Muhammed Çalışkan

2. Asil: Soner Yıldız

1. Yedek: Göksel Kaya

2. Yedek: Alp Eren Aydın


Başkanvekili:

1. Başkanvekili: Mutlu Işıksu

2. Başkanvekili: Osman Çelik


Encümen Üyeliği

1. Burak Erken

2. Sait Beşir

3. Oktay Yıldırım

4. Yasemin Turan

5. İsmail Kotan


İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeleri

1. Halim Kılkış

2. Oya Arapoğlu

3. Muhammed Çalışkan

4. Hüseyin Haldızoğlu

5. Fatih Şentürk

6. Hakkı İskender

7. Serhat Erişir


Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri

1 . Sait Beşer

2. Nurettn Subaşı

3. Serdar Yener

4. Erdal Köse

5. İbrahim Pilavcı

6. Mustafa Ünal

7. Şaban Koludra


Ulaşım Komisyonu Üyeleri

1. Nihat Baltaoğlu

2. Samet Zurnacı

3. Soner Yıldız

4. Emre Işıl

5. Ercüment Berber

6. Ömer Turgut

7. Nuray Dikmen


Çevre- Sağlık Komisyonu Üyeleri

1. Ali Başar

2. Kadir Gökhan Karaca

3. Yasemin Turan

4. Muhammet Gençbay

5. Metin Polat

6. Erkan Köksal

7. Nuray Dikmen


Eğitim-Kültür Gençlik ve Spor Komiyonu Üyeleri

1. Mehmet Yılmaz

2. Nur Gülşan

3. Aydın Özdemir

4. Ali Kemal Sofu

5. Osman Dinçer

6. Ömer Turgut

7. Asuman Oktay


Hukuk Komisyonu Üyeleri

1. Ömer Faruk Kaya

2. Serdar Yener

3. Fatih Alp

4. Oktay Yıldırım

5. Mehmet Metin Taşkın

6. Yılmaz Gümüş

7. Fatih Enes İlkay


Turizm Tanıtım ve Sanat Komisyonu Üyeleri

1. Naci Çavdar

2. Emre Yılmaz

3. Ertunç Öner

4. Ömer Susran Hunca

5. Faruk Nalçacı

6. Yılmaz Gümüş

7. Asuman Oktay


Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu Üyeleri

1. Levent Tunç

2. Hasan Çetinkaya

3. İlyas Al

4. Necmi Çatalbaş

5. Ünal Canay

6. Erkan Köksal

7. Hüseyin Gültekin


Marmara Belediyeler Birliği üyeliği (oy çokluğu)

1. Asil: Oktay Yıldırım

2. Asil: Serdar Yener

1. Yedek: Azim Altıparmak


Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeliği

1. Asil: Serkan Cerrahoğlu

2. Asil: Nihat Baltaoğlu

3. Asil: Azim Altıparmak

1. Yedek: Nur Gülşan

2. Yedek: Ali Kemal Sofu

3. Yedek: Erdal Köse


Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Üyeliği

1. Asil: Nurettin Subaşı

2. Asil: Göksel Kaya

1. Yedek: Necmi Çatalbaş


Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Üyeliği

1. Asil: İsmet Yavuzyiğit

2. Asil: Emre Yılmaz

3. Asil: Emre Işıl


Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Üyeliği

1. Asil: Bilal Soykan

2. Asil: Selçuk Kurt

3. Asil: İsmail Karakullukçu

4. Asil: Ali Kemal Sofu

1. Yedek: Levent Tunç

2. Yedek: İlyas Al


Kaynarca Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği

1. Asil: Recep Boğaz

1. Yedek: Alp Eren Aydın


Ferizli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği

1. Asil: Yusuf Alemdar

1. Yedek: Samet Zurnacı


Sakarya Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği (oy çokluğu)

1. Asil: Halim Kılkış

1. Yedek: Samet Zurnacı


Sakarya Söğütlü Organize Sanayi Fındıklı Kantaryayla Beleni Müteşebbis Heyeti Üyeliği

1. Asil: Selçuk Kurt

1. Yedek: Kadir Gökhan Karaca


Sakarya Söğütlü 3.Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti Üyeliği

1. Asil: İsmail Kotan

1. Yedek Kadir Gökhan Karaca


Partilerin sözcüleri söyle

AK Parti Mustafa Yılmaz
CHP Nihat Arda Şahin
Yeniden Refah Partisi Selçuk Yıldız
Büyük Birlik Partisi İrfan Püsküllü
İyi Parti Mehmet Ata 

80 kişilik Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde parti dağılımı belli oldu!

13 Nis 2024 - 18:22 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.