Karayolları, Akyazı'da 4 tane arsa satıyor! İşte satış fiyatları ve gereken şartlar...

Karayolları Genel Müdürlüğü, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde Mudurnu Çayı kenarında bulunan 4 tane arsayı satışa çıkardı

Karayolları, Akyazı'da 4 tane arsa satıyor! İşte satış fiyatları ve gereken şartlar...
Haber albümü için resme tıklayın

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü, Sakarya'nın Akyazı İlçesi Salihiye Mahallesi sınırlarında, Mudurnu Çayı kenarında bulunan 4 tane arsayı satışa çıkardı.
Daha önce çevresindeki arsalar satılan 4 adet arsanın satışı için ihale ilanı yayınlandı.
109 Ada 1 Parsele kayıtlı arsa 5 bin 616 metrekare yüzölçümüne sahip ve tahmini satış bedeli 2 milyon 527 bin TL olarak belirlendi.
Aynı adadaki 2 no'lu parseldeki arsanın yüzölçümü de 6 bin 508 metrekare ve tahmini satış bedeli 2 milyon 479 bin TL olarak belirlendi.
Yüzölümü 3 bin 3 metrekare olan 3 no'lu parselin tahmini satış bedeli 1 milyon 351 bin TL, 6 bin 578 metrekare yüzölçümüne sahip 22 no'lu parselin tahmini satış bedeli de 2 milyon 960 bin TL olarak belirlendi.

"Kapalı teklif usulü artırma" ile 4 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek ihale Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü İhale Salonunda yapılacak.

Karayolları, Akyazı'da 4 tane arsa satıyor! İşte satış fiyatları ve gereken şartlar...

İHALEYE İLİŞKİN DİĞER AYRINTILAR ŞU ŞEKİLDE:
Bu taşınmazlara ait ihale dokümanı aşağıda belirtilen adreste görülebilir. İhaleye teklif verecek olanların, İdarece onaylı ihale dokümanını satın alması zorunludur.
İhale dokümanının görülebileceği ve satın alınabileceği yer: Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü (İhaleler Başmühendisliği) 2.Kat Hamidiye Mah. Kemerburgaz Cad. No:170
34408-Kağıthane/İSTANBUL
İhale dokümanı satış bedelleri (vergi dahil): 1.500,00 TRY (Binbeşyüz Türk Lirası)
Bu taşınmazlara, teklif vermek isteyenlerin, Taşınmazlar Başmühendisliğinden; taşınmazların hali hazır durumunu gördüklerine dair yer görme belgesi alması, “Alıcı taşınmaz malı mevcut durumu (elektrik, su, havagazı, doğalgaz ve lojman olarak tahsis, işgal, hasar, hisse, alan (m²) imar, iskan, sit, vefa hakkı, bilumum şerhler v.b. durumlarını) görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılır. Bu konuda Karayolları Genel Müdürlüğü aleyhine herhangi bir itiraz ve talep hakkı bulunmayacaktır.

Karayolları, Akyazı'da 4 tane arsa satıyor! İşte satış fiyatları ve gereken şartlar...


1. Kapalı Teklif Usulü ile yapılacak ihaleye katılacak gerçek ve tüzel kişilerin, teklif verecekleri ihale için;
a- Gerçek kişiler için Yerleşim Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden)
b- Gerçek kişiler için, Nüfus cüzdanı sureti (Nüfus Müdürlüğünden),
c- Gerçek kişi olması halinde noter tasdikli imza beyannamesi,
d- Tüzel kişiler için, tüzel kişiliğin idare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış, tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge ile ticaret sicil gazetesi,
e- Tüzel kişi olması halinde noter tasdikli imza sirküleri,
f- İstekliler adına vekaleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin vekaletnameleri ile vekaleten iştirak edenin noter tasdikli imza beyannamesi,
g- Geçici teminata ait alındı makbuzu veya Banka teminat mektubunu; (Geçici teminat mektubunun şekli ve içeriğinin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 27. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekir.) Geçici teminat olarak sunulan teminat mektuplarında geçerlilik tarihi belirtilmelidir. Bu tarih, 31.12. 2024 tarihinden önce olmamak üzere istekli tarafından belirlenir.
h- Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi, (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden tarafından imzalanmak zorundadır.)
i- Ortak girişim olması halinde, ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinin (a, b, c, d, e, f, g, h, Md.)'deki esaslara göre temin edecekleri belge ile şartnameye uygun ortak girişim beyannamesini vermesi, (İhale üzerinde kaldığı takdirde noter tasdikli ortaklık sözleşmesi verilir.)
j- Yer görme belgesi (idare ve iştirak eden tarafından imzalı)
2. Kapalı teklif usulünde teklifler yazılı olarak yapılır. Teklif mektubu, bir zarfa konulup kapatıldıktan sonra zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı veya ticaret unvanı, tebligata esas açık adresi yazılır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır veya mühürlenir. Bu zarf (İÇ ZARF) geçici teminata ait alındı veya banka teminat mektubu ve istenilen diğer belgelerle birlikte ikinci bir zarfa konularak kapatılır (DIŞ ZARF) Dış zarfın üzerine isteklinin adı soyadı, ticaret unvanı ile açık adresi ve teklifin hangi işe ait olduğu yazılır ve mühürlenerek ihale tarih ve saatine kadar, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Hamidiye Mah. Kemerburgaz Cad. No:170 34408-Kağıthane/İSTANBUL adresine İhale Komisyon Başkanlığına teslim edilir. Bu saatten sonra verilecek teklif zarfları veya her hangi bir nedenle oluşacak gecikmeler dikkate alınmaz.
3. Satış bedeli üzerinden ilgili mevzuatı gereğince ödenecek her türlü vergi (%10 KDV), damga, resim, harç ile ulaşım giderleri alıcıya aittir.
4. İhale komisyonu, ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
5. Postadaki gecikmeler kabul edilmez.

22 Mar 2024 - 18:54 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.