SAKARYA’DA BOŞANMA AVUKATI BULMAK ZOR!

Sakarya’da herkes birbirini tanığı için boşanma gibi insanların mahremlerinin konuşulduğu bir konuda insanlarla konuşmak zor, avukat bulmak daha zor.

Zira insan avukatına güvenmek ister. Bu nedenle de normalde tanığı bildiği ve referanslarına güvendiği bir avukatla çalışmak ister.

Ancak konu boşanma olunca tanığınız kişilerle, avukat dahi olsalar, eşinizle aranızdaki sorunları paylaşmak istemeyebilirsiniz.

Bu noktada Sakarya’da boşanma avukatı bulmak gerçekten zor bir hal almaktadır.

BOŞANMA AVUKATI NE HİZMETİ VERİR?

Boşanma avukatları temelde iki hizmet vermektedirler;

Danışmanlık

Temsil

Danışmanlık hizmetleri hukuk alanında yalnızca avukatlar tarafından verilebilir. Sakarya’da boşanma avukatları; boşanma nedenleri, boşanmanın mali sonuçları, velayet, nafaka, maddi manevi tazminat hesaplamaları, ziynet alacaklarının hesaplanması, edinilmiş mallara katılma rejimi nedeniyle çıkan alacakların hesaplanması ve hesaplanan tüm bu tazminat ve alacakların tahsilatı konularında danışmanlık hizmetleri verirler.

Temsil hizmetleri ise yukarıda sayılan konularda sizin arabuluculuk görüşmeleri, uzlaştırma görüşmeleri, sulh görüşmeleri ve mahkeme duruşmalarında yasal haklarınızın savunulması ve ileri sürülmesi hizmetleridir.

BOŞANMA AVUKATI TUTMAK PAHALI MI?

Avukatlık hizmetleri gerçekten de ucuz denilebilecek hizmetler değillerdir. Şu an 2024 tarihli avukatlık asgari ücret tarifesinde boşanma davaları için 17.900-TL avukatlık ücreti öngörülmektedir. Ancak bu minumum ücrettir.

Sakarya’da boşanma avukatları yukarıda bahsedilen tutarın daha da üzerinde danışmanlık ve temsil hizmetleri vermektedirler. Bu nedenle çalışmak istediğiniz ofisleri arayıp fiyat bilgisi almak yerinde olacaktır.

BARO BOŞANMA AVUKATI VERİR Mİ?

Baroların adli yardım büroları maddi durumu yetersiz kişilere sosyal devlet ilkesi ve toplumsal yardımlaşma çerçevesinde yardımcı olmaktadırlar.

Sakarya Barosu ve birçok diğer baro tarafınıza ücretsiz avukat ataması yapmak için aşağıdaki kriterleri kontrol etmektedir;

Fakirlik belgesi (İkametgahınızın olduğu muhtarlıktan alınır)

Oturduğunuz ev kira ise kira sözleşmesi sureti (Ev sahibi olmanız adli yardım alma ihtimalinizi düşürür, kiracı olmanız arttırır)

Banka mevduat hesap kayıtları (Banka hesabınızda yüklü miktarda para olması adli yardım alma ihtimalinizi düşürür)

Adınıza kayıtlı araç olmaması (Üzerinize kayıtlı araç olması adli yardım alma ihtimalinizi düşürür) (E-devletten alınabilir)

Sigorta tescil belgesi (İşsiz olmanız adli yardım alma ihtimalinizi arttırır) (E-devletten alınabilir)

Adınıza kayıtlı gayrimenkul olmaması (Üzerinize kayıtlı gayrimenkul adli yardım alma ihtimalinizi düşürür) (E-devletten alınabilir)

Vukuatlı nüfus kayıt sureti (E-devletten alınabilir)

İkametgah (E-devletten alınabilir)

https://duralhukuk.com/bosanma-hukuku

https://duralhukuk.com/blog-detay/sakarya-da-bo%C5%9Fanma-avukat%C4%B1-aramak

https://duralhukuk.com/

11 Mar 2024 - 15:00 - Yaşam