akyazı belediye meclisi ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi

Akyazı belediye meclisinin Ekim 2023 ayına ait olağan toplantısı yapıldı. Bilal Soykan’ın başkanlığında toplanan belediye meclisi 13 gündem maddesini görüşüp karara bağladı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gündem öncesinde yoklama yapıldı. Daha sonra belediye başkanı Bilal Soykan tarafından hazırlatılan iki toplantı arasında yapılan çalışmaları içinde barındıran sinevizyon gösterimi meclis üyelerine izlettirildi.

Gündem dışı söz isteyen olmayınca gündem maddelerinin görüşmelerine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde yer alan ve bir önceki toplantıda İmar Komisyonuna gönderilen kısmi imar planı değişikliği komisyondan geldiği şekli ile oylandı ve madde oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde yer alan öve bir önceki toplantıda Hukuk Komisyonuna havale edilen Belediye Emir ve Yasaklar Uygulama yönetmeliği komisyondan geldiği şekli ile oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde yer alan 2024-2025 yıllarını kapsayan 5. Dönem toplu sözleşme gereği yetkili sendika ile belediye arasında sosyal denge tazminat sözleşmesi yapmak üzere belediye başkanına istenen yetki oybirliğiyle verildi.

Gündemin 4. Maddesine göre Memur dolu kadro değişikliği cetveli hazırlandığı şekli ile oya sunuldu ve oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan geçtiğimiz günlerde bağımsız mahalle konumuna gelen Kuzuluk Şose Mahallesinin oluşturulması sonrasında adres sisteminde halen topçusırtı caddesi olarak geçen kısmın şose mahallesi olarak isimlendirilmesi oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi. 

Gündemin 6. Maddesinde yer alan Yeni Mahalle (Ulu Cami yanı) bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan 380.00 m2 yüzölçümlü arsa niteliği taşıyan taşınmazın 10 yıllığına bedelsiz olarak Akyazı Müftülüğüne tahsisle ilgili işlemler için belediye başkanı ve encümene yetki verilmesi hususu oya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 7. Maddesinde yer alan Bedil Kadirbey Mahallesinde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan 3615,21 m2 yüzölçümlü taşınmazın üzerine Balbalı Kadirbey Mahallesi Kültür Derneği ile belediyenin ortaklaşa olarak sosyal ve kültür amaçlı yapı yapılmasına ilişkin protokol yapma ve imzalama yetkisi belediye başkanına oybirliğiyle verildi.

Gündemin 8. Maddesinde yer alan Akyazı Yeniorman Mahallesinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait olan 1.018,14 m2  yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmaz ile gündemin 9. Maddesinde yer alan yine aynı mahallede bulunan mülkiyeti yine belediyeye ait olan 812,25 m2 yüzölçümlü iki katlı kagir apartman ve arsa niteliği taşıyan taşınmazda mevcut olan 10 adet bağımsız bölümün satışı için belediye başkanı ile encümen için istenen yetki MHP’li üyelerin “Çekimser” oyu kullanması nedeniyle her iki madde oy çokluğu ile kabul edildi ve istenen yetki oy çokluğu ile verildi.

Gündemin 10. Maddesinde yer alan mülkiyeti belediyeye ait olan yerin satışı için belediye başkanı ve encümeni için yetki oybirliğiyle verildi.

Gündemin 11. Maddesinde yer alan 2024 yılı performans programı ile 12. Maddesinde yer alan 2024 yılı mali yıl bütçesi ve 13. Maddesinde yer alan 2024 yılı mali yıl gelir tarifesi görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonunun son üç maddeyi görüşmek üzere meclis toplantısından hemen sonra toplanacağı ve hazırlayacağı raporlarında meclis tarafından onaylanması içinde meclisin 04.10.2023 Çarşamba günü saat 10.00 da toplanmasına da karar verdi.

04 Eki 2023 - 01:07 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.