Bölgesel İncelme Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelme, fazla kilolu olan kişilerin operasyon yolu ile incelmesidir. Bu yöntemle karın, basen ve kalça gibi belirli bölgelerin incelerek zay...

Bölgesel incelme, fazla kilolu olan kişilerin operasyon yolu ile incelmesidir. Bu yöntemle karın, basen ve kalça gibi belirli bölgelerin incelerek zayıflaması yöntemidir.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Özellikle belirtelim ki bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama bir cerrahi operasyon değildir. Lipoliz cihazı ile yapılan bu operasyon direk olarak masaj şeklinde yapılmaktadır.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Bir tür estetik operasyon kısmına giren bölgesel incelme denildiğinde daha çok kadınlar için bel kısmı akıllara gelir. Bu bölge için eğer uygulanmasını istediğiniz bölgesel incelme her yaştan bireye uygulanabilir. İncelme özellikle masaj şeklinde yapıldığı için bölgedeki yağı başka bölgelere yayarak sıkıntılı bölge incelmiş olur.

Bölgesel İncelme Nedir?

Bazı durumlarda özellikle fiziğinize sadece bir bölge sizi rahatsız eder. İşte bu durumda uygulanan yöntemdir. İncelme ya da zayıflama olarak ifade edilen bölgesel incelme günümüzde oldukça popüler olan bir zayıflama tekniğidir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Lipoliz cihazı ile incelme, germe yöntemi ile incelme, lazer ile incelme teknikleri bölgesel incelme ya da zayıflama için kullanılan yöntemdir. Bu yöntemler ile hasta kısa sürede incelmeye başlar.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Özellikle vücudunuzda bazı bölgelerin olmasını istediğiniz şekilde olmaması durumunda uygulanan bu yöntem bölgesel zayıflama olarak ifade edilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Zayıflama kısmında uygulanacak bölge için herhangi bir şekilde acı hissedilmeyecektir. Özellikle lazer ve Lipoliz cihazı ile bölgesel zayıflama ve incelme gayet acısız şekilde uygulanıyor. Bölgesel zayıflama ya da incelme hakkında en önemli bilgi kişi kilo aldırıcı gıdalardan uzak durmaya devam etmelidir. Spor yapmaya ve özellikle de egzersizlerine devam etmelidir. Uygulamanın kalıcı olması adına bu konuya dikkat edilmelidir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Direkt olarak bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama için aynı yöntemler kullanıldığını belirtelim. Karın germe yöntemi bir tür bölgesel zayıflama kısmına giren yöntemdir. Özellikle bu uygulama ile sadece acı hissedilebilir. Zira direkt olarak cerrahi bir operasyon olarak ifade edilir ve uygulanır.

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

Öncelikle kişi diyet, spor ya da başka yöntemler ile zayıfladığında bazı bölgelerdeki yağlar hiçbir şekilde gitmez. Bu durumda uygulanan bölgesel zayıflama teknikleri sayesinde kişi bedeni ile adeta barışır ve en önemlisi kendisini mutlu hisseder. Kadınlar kadar erkeklerinde beğendiği bu teknikler artık her cinsiyetten birey için uygulanmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Bilindiği gibi lazer epilasyon direkt olarak kıl köklerine lazer cihazları ile yapılan bir uygulama sonucu istenmeyen tüye veda etmek adına uygulanmaktadır. Yıllardır her bireyin beğenerek uyguladığı bu yöntem Dünya’da ve ülkemizde olukça popüler bir yöntemdir. Buz lazer epilasyon ise lazer epilasyon çeşitlerinden biridir.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Ütüleme tekniği olarak bir teknik ile direkt olarak cihaz tene temas ederek uygulanır. Özellikle her kıl ve cilt rengine uygun olduğu için sıkça tercih edilir. Uygulama öncesinde bölgeye losyon kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazları ile kıl köküne müdahale ile yapılmaktadır. Bu şekilde istenmeyen tüylerde tamamen kurtulmak mümkün oluyor. Birçok yöntem günümüzde kullanılmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acısız epilasyon olarak bilinen buz lazer epilasyon öncesinde özellikle güneş görmemesi gereklidir. İlk seansta tıraşlama istenebilir. Her mevsim uygulana buz lazer sadece güneş ışığı ve ısı almaması önemlidir.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrası kesinlikle duş alınması yasaktır. Bölgeye özellikle güneş ışığı değmemelidir. Son önemli nokta ise duşta herhangi bir kıl temizleme yöntemi uygulanmamalıdır.

16 Mar 2023 - 23:15 - Gündem