Mesut Ekrem yapılan yatırımları kalem kalem açıkladı

AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, AK Parti’nin 21. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle ilçede görev yapan basın mensuplarıyla İnci Pizza’da yemekte bir araya geldi

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem yemek sonrası ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi işte o açıklama

 

Çok Değerli Basın Mensupları

Ak Partimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren, aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün ‘’Yeni Türkiye’’ olarak tanımladığımız demokratikleşme, kalkınma, ilerleme, refah seviyesini yükseltme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma yolunda büyük başarılar kaydederek bugüne kadar verdiği bütün sözleri yerine getirmiştir. Partimiz demokrasiyi, Milli ve Manevi değerlere saygıyı ilke edinerek, darbelere ve vesayet sistemine karşı dik durarak yıllardır özlenen Güçlü ve Müreffeh Türkiye’yi yeniden inşa etmeye başlamıştır. İktidar olduğumuz ilk günden bu günlere kadar, hayal edilemeyecek atılımlar gerçekleştirilmiştir. Bu başarının kaynağı siz vefakar milletimizin ortaya koyduğu maddi ve manevi destektir. Partimiz ve şahsım adına tüm hemşerilerime bugüne kadar gösterdiğiniz teveccüh ve destekler için çok teşekkür ediyorum.

Ak Partimizin kuruluşundan bugüne kadar, hizmet veren ve emeği geçen başta kurucu yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, İlçe Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl genel Meclis üyelerimize, Belediye Meclis üyelerimize yönetimde görev alan tüm yönetim kurulu üyelerimize, vefakar Kadın Kollarımıza, cefakar Gençlik kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, sandık kurulu üyelerimize ve tüm gönüldaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, ölenlerimize rahmet kalanlarımıza sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.

Hükümetimiz Akyazı’ya 2022 yılında Milli Eğitim başta olmak üzere Gençlik ve Spor, Emniyet ve Aile sağlığı Merkezi gibi toplamda 250.000.000 TL (iki yüz elli milyon) tutarında bir bütçeyle binaların yapımlarını yapmış, bir kısmı tamamlanmak üzere bir tanesi de ihale aşamasına gelmiştir.

Yerel yönetimler proje ve çalışmalarında ise Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve  Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Bilal Soykan ile birlikte alt yapı, yol, su, kanalizasyon hizmetlerine belirlediğimiz planlamalar dahilinde söz verdiğimiz tüm vaatlerimizi yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

 

Akyazı Belediyesi olarak hizmetlerimiz belirlenen planlar dahilinde hızla ilerlemeye devam ediyor. Bu hizmetlerin başlıcaları;

1) Orta Garaj Projesi 2022 yılı içerisinde tamamlanarak, yıllardır süren dolmuş yeri ve garaj problemini ortadan kaldırıp şehir trafiğini rahatlatarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır.

2) Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projesi’nin (Osmanbey) yer tahsis ve dolgu işlemleri yapılmış olup yeniden projelendirme işlemleri bittikten sonra kısa bir süre içinde bitirilecektir.

3) Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine bu dönemde yaklaşık 950.000 tl daha yatırım yapılarak tamamlama, modernizasyon ve çevre düzenleme işlemleri  gerçekleştirilmiştir.

4) Arıtma tesisine 40.000.000 TL yatırımla kapasite artırılarak 2. Etap çalışmalarına hız verilmiştir. Cumhuriyet, Konuralp, Yunus Emre, Yeni mahalle gibi mahallelerimizde yapılmayan ve eksik kalan kanalizasyon ve asbest su boruları değişimi işlemleri bu sayede gerçekleşmiştir. Etap etap kanalizasyon ve asbest boru değişimi bittikçe asfalt serme işlemleri gerçekleşecektir.

5) Yahyalı-Sanayi bağlantı yolu kamulaştırma bedeli olan  4.700.000 TL (dört milyon yedi yüz bin)  ödenmiş olup itiraz süreci bitip ek kamulaştırma bedelleri ödendikten sonra yapımı tamamlanarak hizmete açılacaktır.

6) İlçemizde doğalgazı halkımızın hizmetine sunma adına 12 mahallemizde İmar Planı çalışmaları devam etmekte olup ki bu proje çalışma bedeli yaklaşık 7.000.000 TL civarındadır, yedi mahallemiz (Vakıf, Yağcılar, Hasanbey, Harunusta, Karaçalılık,  Alaağaç,)  daha doğalgaz ile buluşacaktır.

7) 10.000 ton (on bin) asfalt ihalesi yapılmış olup bu yaz ve sonrasında alt yapısı( kanalizasyon, boru ve yağmur suyu kanalı) bitmiş mahallerimizde asfalt serimi işi yapılacaktır.

8) Şehir merkezimizin ortasından geçen ana yol, kavşak ve yeni meydan gibi yapım işleri asbest boru değişimleri sonrası gerçekleşecektir.

9) 18 Uygulaması yapılması planlan; İnönü, Hastane, Kuzuluk sanayi alanı ve Altındere mahallerimizin belirlenen bir bölümünde, dört bölgeden oluşan yaklaşık 300 hektar alanın parselasyon planları hazırlanmıştır. Askı süreci başlamıştır. Askı süreci yaklaşık 2 (iki) ay sonra tamamlanmış olacaktır. Amacımız imar yollarını ve kamuya ait alanları modern ve düzgün bir plan dahilinde açarak kamunun hizmetine açmaktır. Böylece daha doğru, daha düzgün bir şehircilik anlayışını Akyazı’mızda yerleştirmeye başlamış olacağız.

10) Hizmeti sadece Belediye hizmetleri çerçevesinde tutmayıp, Akyazı’yı öğrencilerin gözünde cazibe merkezi haline getirmek için, kapasiteyi artırma adına SUBÜ Üniversitesi Ek Binası İnşaatını yapıyoruz. Bu sayede öğrenci kapasitesi 2.000 kişiye çıkmış olacak. Bu Ek İdari Bina için  5.000.000 TL bütçe kullanılacaktır.

11) Geçen yıl ve bu yıl içerisinde Akyazı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte;

190.000 Ton asfalt Yaklaşık 190 km ilçe ve genelinde

140.000 Ton Beton asfalt Yaklaşık 140 km kırsal mahallerimizde yol yapımı gerçekleşmiştir.

12) Spor Kompleksi ve Meydan projemiz için Spor Bakanlığı ile birlikte imzalan protokol ile;

40.000.000 TL (kırk milyon) Bakanlık tarafından

30.000.000 TL (otuz milyon) Akyazı Belediyesi tarafından ödeme gerçekleşip Akyazımıza 70.000.000 TL (yetmiş milyon)  değerinde son derece modern bir bina halkımızın özellikle de gençlerimizin hizmetine sunulacaktır.

Bu yılın başında Büyükşehir Belediyemiz tarafından Akyazı Kuzuluk mahallemizde 45 dekar alan üzerinde 40.0000.000 (kırk milyon) TL tutarında jeotermal ısıtmalı, 25 dekar topraksız örnek bir sera tesisi inşa edilmiş ve üretime başlanmıştır.

Emniyet Binamız tamamlanmış olup 8.000.000 TL (sekiz milyon) harcanarak emniyet güçlerimizin ve Akyazılı hemşerilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Sosyal Hizmet Merkezi ile ilgili süreci takip ediyoruz. Söz verilen bu eseri inşallah ilçemize kazandıracağız.

Aile Sağlığı Merkezimiz 7.000.000 TL (yedi milyon) karşılığında ihale edilmiş temeli atılmıştı. Tamamlama ihalesi hazırlıkları tamamlanmış olup yapım aşamasına gelmiştir.

İlçemizde yapımı süren ve bölgemize büyük değer katacak olan Ballıkaya Barajının gövde İnşaatı tamamlanmıştır. Geriye kalan Mekanik aksamalarla ilgili çalışmalar ihale aşamasına gelmiştir. Bu güne kadar harcanan bedel 82.000.000 TL (seksen iki milyon) dir.

Baraj bölgesindeki güzergahı değişen yollar ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu güne kadar harcanan bedel 54.000.000 TL (elli dört milyon) dir.

İlçemize Milli Eğitim ile ilgili yatırımlar devam etmektedir. Bu kapsamda;

Akyazı Orta Okulu, Şehit Yzb. Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi, Alaağaç ilk ve ortaokulu, yapımı devam eden yatırımlardır. Toplam derslik sayısı 72 dir. Bunu yanında büyük onarımda olan okullarımız Dokurcun Çok Programlı Anadolu lisesi, Dokurcun İlkokulu, Erdoğdu İlkokulu; Akyazı Halk Eğitim Merkezi, Mehmet Kaya İlkokulu, Mehmet Soykan İlkokulu, Nahit Menteşe İlkokulu, Şehit İhsan Ünlütürk İlkolkulu, Topağaç İlkokulu, Vakıf İlkokulu dur. Yapılması planlanan, Özel Eğitim Uygulamalı Anaokulu, Dokurcun Anaokulu ve Dokurcun Lisesi okullarıdır. Dokurcun Lisesinin yapımı ile ilgili ASSU Su Fabrikası ile yapılan protokolle, yapılacak projelendirme Milli Eğitim Bakanlığının onayındadır. Onaydan sonra Okul inşaatı hızla başlayacaktır. Tüm bu Okul proje, inşaat, yapım ve o0mnarım bedeli olarak Milli eğitim bütçesinden yaklaşık 130.000.000 TL harcama yapılacaktır.

Yapılan ve yapılacak tüm bu hizmetlerimiz Akyazılı hemşerilerimize ve ülkemize hayırlı olsun.

Tüm bu hizmetlerin yapılmasında katkısı olan Genel Başkan yardımcımıza, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanımıza, geçmiş dönemde görev yapan Milletvekillerimize, il Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza ve tüm emeği geçenlere şahsım, teşkilatım ve Akyazı halkı adına teşekkür ediyor, ahirete irtihal edenler Allahtan rahmet diliyorum.

 

15 Ağu 2022 - 22:41 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.