Dev fabrika ve yan sanayilerinde üretime ara... Binlerce çalışan yıllık izinde

Arifiye'deki Toyota Türkiye fabrikası ile yan sanayi fabrikalarının planlı bakım çalışmaları nedeniyle ara vermesi sebebiyle yaklaşık 10 bin çalışan izne çıktı,Yazaki gibi Toyota markası dışındaki yan sanayi kuruluşlarında da üretimin düşmesi sebebiyle çok sayıda çalışanını izne çıkardı.

Büyütmek için resme tıklayın

Üretimini  Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki fabrikada yapan Toyota Türkiye her yıl olduğu gibi planlı bakım, onarım ve revizyon arasına girdi.
Bugün başlayan çalışmalar sonrasında 15 Ağustos Pazartesi günü iş başı yapılacak.


Toyota Türkiye'nin ana fabrikası ile birlikte Boshoku, Tsusho gibi yan sanayi fabrikaları da mavi ve beyaz yakalı çalışanlarını izne çıkardı.
Fabrikalarda yalnızca bakım personelleri çalışıyor.

YAZAKİ'DE İZİNLER BAŞLADI

Yazaki gibi Toyota markası dışındaki yan sanayi kuruluşlarında da üretimin düşmesi sebebiyle çok sayıda çalışanını izne çıkardı.

Toyota ana fabrikasındaki yaklaşık 5 bin 500 çalışan ve diğer fabrikaların çalışanlarıyla birlikte 10 bine yakın mavi ve beyaz yakalı çalışan izne çıkmış oldu.

TEMMUZDA "ÇİP" ARASI VERİLDİ, EKİMDE DE ARA VAR!
Toyota Türkiye, küresel çip krizi sebebiyle temmuz ayında üretime 3 hafta ara vermişti.
Toyota'nın yeni modeller için fabrikada yapılacak düzenlemeler ve makinaların yenilenmesi sebebiyle ekim ayında da 2 haftalık ara vermesi planlanıyor.

MEDYABAR.COM -

01 Ağu 2022 - 12:58 - Ekonomi