Ali İnci yayladaki bu görüntüsüyle gündeme geldi

Halihazırda AK Parti Genel Merkez yöneticisi olarak görev yapan 25. dönem Milletvekili, eski Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin silahla atış yaparken çekilen görüntüleri tepki çekti. Hendekli gazeteci Orhan Topçu, İnci'nin görüntüleri için bunları yazdı

Büyütmek için resme tıklayın

Hendek'te defalarca belediye başkanlığı yaptıktan sonra AK Parti'den 25. dönem milletvekili olarak seçilen ancak erken seçim kararı nedeniyle sadece 4,5 ay vekillik yapan Ali İnci halihazırda AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

EĞİTİMCİ KİMLİĞİ
Beden eğitimi öğretmeni olan ve her fırsatta eğitimci kimliği ile övünen İnci'nin sosyal medyada yayınlanan son görüntüleri ise tepki çekti.
Eski başkan, eski milletvekili, eğitimci Ali İnci Hendek'teki Çiğdem Yaylasında atış talimi yaparak atış yaptı.

TÜRKİYE'DE SİLAHA HAYIR KAMPANYASI...
İnsanlarımız düğünlerde, bayramlarda veya herhangi bir maç sonrasında havaya kutlama ateşi açıyor. Atılan silahlardan çıkan serseri kurşunlar yüzünden masum insanlar, çocuklar ya ölüyor ya da yaralanıyor. Artık insanlarımızın canı yanmasın, anaların gözünden yaş akmasın diye Türkiye genelinde "Silaha Hayır" kampanyaları başlatıldı. Hatta çocuklarımız silaha özenmesinler, diye oyuncak dükkanlarında silah reyonları kaldırıldı.


Gazeteci Orhan Topçu, hendekgerçekhaber. com internet sitesinde Ali İnci'nin yaylada atış talimi yapmasıyla ilgili böyle yazdı...
Eski vekil Ali İnci Çiğdem Yaylasında tabancayla yaptığı atış taliminin videosunu çektirerek, sosyal medyadan yayınlatıyor. Videoyu izleyenler, her fırsatta eğitimci olduğunu söyleyen Ali İnci'ye bu video paylaşımının yakışmadığını söylüyor. Gençlerimizi silaha özendirecek bu tür davranışlar, şehrimizdeki şiddet olaylarını arttırır. Videonun paylaşılması konusuna gelince, silahı atan emekli öğretmen, videoyu paylaşan eski öğretmen. Öğretmenler bu şekilde davranırsa vatandaş ne yapmaz?


VATANDAŞA KESİLEN CEZA, ALİ İNCİ'YE KESİLECEK Mİ?
Silah talimi videosundan hareketle, yaylalarda silah atılmasın diye sıkı önlemler alan Hendek ilçe  jandarma komutanlığı ve savcılık makamının soruşturma başlatıp başlatmayacağı merak ediliyor. Sosyal medya üzerinden işlenen suçlarla ilgili paylaşılan videolar yüzünden vatandaşlara cezalar kesildi. Çiğdem yaylasında atış talimi yapan Ali İnci'ye ceza kesilecek mi? Bu sorunun cevabını Ali İnci'nin atış talimi videosunu seyreden vatandaşlar merak ediyor.

31 Tem 2022 - 18:59 - Asayiş