Kocaali'de vatandaşların köpek balığı zannettiği şey Rus füze başlığı çıktı!

Kocaali sahili açıklarında huni halinde yüzen bir nesne vatandaşların dikkatini çekti. Sahilde toplanan insanlar köpek balığının geldiğini düşünerek panik yaptı. Aralarından bir vatandaş açıklara yüzerek köpek balığı zannedilen şeyin bir Rus füze başlığı olduğunu tespit etti.

Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM/

Olay Kocaali ilçesi Yalı Mahallesi'nde meydana geldi. Kocaali sahilinde güneşlenerek denize giren vatandaşlar açıklarda huni şeklinde olan ve hareket eden bir nesne gördü. Kısa sürede sahilde hareketlilik yaratan bu görüntü sahildeki vatandaşlar tarafından köpek balığı olarak lanse edildi.

Tatil günleri İstanbul'dan  Sakarya'ya gelen Can Durmazer isimli bir vatandaş ise burada köpek balığı olmaz diyerek merak edip açıklara doğru yüzmeye başladı. Uzaktan köpek balığı yüzgecine benzeyen huni şeklinde metal yapının olduğu yere gelen Durmazer, metal yapıyı alarak sahile çıkarttı.

Konuyu merak eden Durmazer, yaptığı araştırma sonucu Mig-23 Rus savaş uçağının bir parçası olduğunu tespit etti.


RUS FÜZE BAŞLIĞI KOCAALİ AÇIKLARINA KADAR GELDİ!
Kuzeyde devam eden Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın kalıntıları Türk Karasularına ulaşmaya devam ediyor. Aylar önce mayınlar karasularımıza gelirken şimdi de düşen savaş uçaklarının ve füzelerin kalıntıları gelmeye devam ediyor. 

Konu ile ilgili olarak Can Durmazer isimli vatandaşa ulaşan medyabar editörleri konuyu bizzat birinci ağızdan aldı. Durmazer; '' Açıklarda huni şeklindeki şey hareket ediyordu. Herkes köpek balığı zannetti. Bende buralarda kolay kolay köpek balığı olmayacağını bildiğim için merak edip açıklara yüzdüm. Sahile getirdiğimde bir savaş sırasında kalan bir şey olduğunu anladım. Barkod ile okuttuğumda Mig-23 savaş uçağının parçası çıktı. Ama galiba başka bir füze başlığıymış. '' ifadelerini kullandı.

O PARÇA H-31 FÜZE BAŞLIĞI ÇIKTI!
Yapılan araştırmalar sonucu Türk Karasularına ulaşan parçanın Rusların Ukrayna savaşında çok kullandığı  H-31P radar savar füze başlığı olduğu öğrenildi. Başlığın üstünde ise 'Netrogat' yani dokunmayın yazdığı belirtildi.

28 Tem 2022 - 17:33 - Gündem