Mantar toplamak için gittikleri ormanda kayboldular! 2 kişi bulundu biri hala kayıp…

Karapürçek’ten mantar toplamak için Akyazı Gökçeler Mahallesi’ne giden 3 arkadaş ormanlık alanda kayboldu. Jandarma kaybolan iki kişiye cep telefonları üzerinden ulaşırken, gruptan ayrılan diğer bir kişi ise arama çalışmaları sonucunda bulundu

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Karapürçek ilçesinden  Akyazı Gökçeler Mahallesi’ne giden 46 yaşındaki Hakan H., 58 yaşındaki Kadir A. ve 60 yaşlarında Cihangir K. girdikleri ormanda kayboldu.

Kaybolduklarını anlayarak  jandarma ekiplerine bilgi veren Hakan H. ve Kadir A. ekipler tarafından kısa bir süre sonra bulundu.

Bulunan iki arkadaş, yanlarında bulunan Cihangir K.’nın yanlarından ayrıldığını ve telefonla son yaptıkları görüşmede yaralı olduğunu ve nerede olduğunu bilmediklerini ifade etti.


ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Bölgeye jandarma asayiş timine bağlı personeller gönderilirken, AFAD ekiplerine haber verilmesi üzerine bölgede Cihangir K’yı bulmak için arama çalışması başlatıldı.

 

Bölgeye sevk edilen AFAD, Jandarma ve  Sakarya UMKE ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Kırımın üzerinde bulunan cep telefonuna cevap vermesi üzerine yeri tespit edildi.

AdvertisementOrman yolundan yaklaşık 570 metre aşağıda dere kenarına düştüğü anlaşılan Kırım’ın yaralı olduğu ve nefes almakta güçlük çektiği anlaşıldı.

Kurtarma ekibi tarafından yapılan çalışma sonucu düştüğü yerden çıkarılan Kırım UMKE ekibi tarafından olay yerinde hazır bekleyen ambulansa alınarak Akyazı Devlet Hastanesi’ne gönderildi.


Yarılı adamın  sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

18 Tem 2022 - 20:28 - Asayiş