İbrahim Şahin 454 bin TL bedelle Akbalık Güreş ağası oldu!

Tarihi Akbalık Güreşleri'nde gelecek yılın güreş ağalığı ihalesini İbrahim Şahin 454 bin TL bedelle kazandı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Spor264.com.tr
Akbalık Meydanı'nda başpehlivanlık çeyrek final güreşleri sonrası Akbalık Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Ağalık sembolü koçu almak için ihaleye Rıza Bora, İdris Caymaz, Dinçer Özcan, İbrahim Şahin ve mevcut ağa Mehmet Öztürk katıldı.


Ağa adayları sırayla peyleri yükseltirken, İbrahim Şahin 454 bin TL bedelle 58.Tarihi Akbalık Yağlı Güreşleri'nin ağalığını kazandı. Bu sonuçla ilk kez Akbalık Güreş Ağası olan Şahin, güreş sporunu çok sevdiğini ifade etti. İbrahim Şahin, Tv264 mikrofonlarına yaptığı açıklamada, "  Sakarya'mı ve güreş sporumu çok seviyorum. Ata sporumu çok seviyorum. Böyle bir heyecanlı günde bana bu teklif geldi. Bende hiç düşünmeden evet dedim. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu ata sporumuzu devam ettiririm." ifadelerini kullandı.

Üç yıl aradan sonra Akbalık Güreşlerinin devam etmesi hakkında, "Pehlivanlarımızın maşallahı var. Çok güzel bir spor, çok güzel güreşiyorlar. İnşallah gelecek sene Sakarya'mı, tüm güreş sevdalılarını buraya bekliyoruz. Bizde elimizden gelen herşeyi yapacağız." dedi.

16 Tem 2022 - 21:59 - Spor