Kestikleri kurbanın etini gören hissedarlar durumu jandarmaya haber verdi!

Adapazarı'nda bir çiftlikten kurban alan 7 hissedarın, kestikleri kurbanın hastalık çıkması sonucu çiftlik sahibi ile aralarında tartışma çıktı. Hissedarlar ile çiftlik sahibi arasında çıkan tartışmanın bir sonuca ulaşamaması sonrası durum Jandarma ekiplerine haber verildi.

Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM/

Olay  Adapazarı'nda bir çiftlikte yaşandı. Edinilen bilgilere göre daha önceden çiftlikten kurban alan 7 hissedar, Kurban Bayramı'nın birinci günü satın aldıkları çiftlikte kurbanı kestirdi.

SORUN ÇÖZÜLEMEYİNCE  JANDARMA EKİPLERİNE HABER VERİLDİ

Kurbanı kestiklerinde hayvanın ciğerinde ve kaburgalarında normal olmayan kabarcıklar gören hissedarlar durumu hayvanı satın aldıkları çiftlik sahibine iletti. İddiaya göre çiftlik sahibi bu durumu ret edince hissedarlar ile çiftlik sahibi arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonucu bir yere varamayan iki grup Jandarma ekiplerine haber verdi.


TÜBERKÜLOZ TESPİT EDİLDİ

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri durumu çözmek adına bir veteriner hekim çağırdı. Olay yerine gelen veteriner hekim kesilen hayvanı inceledikten sonra kurbanın tüberküloz olduğunu ve yenilemez raporu verdiği öğrenildi.


ETLER İMHA EDİLDİ
Bu rapor sonrası çiftlik sahibi 7 hissedara başka bir kurban verdi. Çiftlik sahibinin hissedarlara yeni kurban vermesi sonrası her iki grupta birbirinden şikayetçi olmadı. Olayın tatlıya bağlanmasının ardından Jandarma ekipleri tutanak tutarak olay yerinden ayrıldı.

Tüberküloz hastalığı olduğu tespit edilen kurbanın etleri ise imha edildi.

09 Tem 2022 - 18:12 - Gündem