Akyazı’da geleneksel bayram namazı

Akyazı Hastane Mahallesi Nuriosmaniye Camiinde sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar Kurban Bayramı namazını eda ettiler, Kılınan namaz sonrası cemaat cami bahçesinde toplu olarak bayramlaştılar

+25
Haber albümü için resme tıklayın

Kurban Bayramı dolayısıyla Akyazı'da vatandaşlar sabahın erken saatlerinde camilere akın etti. Camilerde bir araya gelen vatandaşlar, namazın ardından salavatlar okuyarak, dualar etti.

Kurban Bayramı'nın önemini anlatan vaaz sonrası eda edilen namazın ardından ellerini semaya açarak dua eden vatandaşlar daha sonrasında ise cami bahçesinde uzun kuyruklar oluşturarak bayramlaştılar.

YENİ CAMİDE BAYRAM NAMAZI

Akyazı Cevat Ayhan Kubbeli Yeni Camide bayramın heyecan ve mutluluğunu yaşama imkanı bulduk.  Bayram Namazı öncesi emekli Müezzin Mustafa Asan mükemmel bir müslümanın nasıl olması gerektiği hususunda verdiği vaiz sonrası Camii İmam Hatibi Metin Kolay tarafından kıldırılan bayram namazı ve ardından ilahiler eşliğinde bayramın anlam ve önemini belirten konulu hutbesi sonrası  ilk bayramlaşma camii içinde gerçekleşti.

Cami cemaati daha sonra ev halkı ile bayramlaşmak üzere, mezarlık ziyaretleri ve kurban ibadetlerini ifa etmek üzere dağıldı.

09 Tem 2022 - 10:53 - Gündem