Sakarya Köprüsü’nde ölüm dansı! Geldiler…

Her sene temmuz ayında ortaya çıkan Söğüt Kelebekleri, Sakarya Nehri kenarındaki caddelerde, aydınlatma direklerinde ölüm danslarına başladılar..

+1
Haber albümü için resme tıklayın

ADAPAZARI'nda, tarihi   Sakarya Köprüsü üzerinde her yıl Temmuz ayının ilk veya 2nci haftası yaşanan ve bazen 3 gün süren müthiş bir doğa olayı bu  sene yeniden yaşanmaya başlandı.


Sakarya Nehri boyunca uçan milyonlarca beyaz kelebek, Sakarya Köprüsü'ndeki ışıkların yanı sıra şehir merkezindeki ışıklara da yönelip mahallelerde, cadde ve sokak aydınlatma direklerin ve halı sahaların ışıklarının etrafında uçuşarak vatandaşların tabiriyle ‘ölüm danslarını’ yapmaya başladı.   

Havanın kararmasıyla birlikte bu gece kar yağar gibi akın akın gelen kelebekler, Sakarya Nehri üzerinden uçarak Sakarya Nehrinin geçtiği caddelerde ortaya çıktılar.. Sokak aydınlatma lambalarının etrafında uçuşarak görsel şölen sunan kelebekler  D-100 karayolunda da görülüyor.

Geçtiğimiz yıllarda eski Sakarya Köprünün üzerindeki sokak lambaları etrafında uçan ve yoldan gelip geçen araçların ışıkları etrafında da toplanan kelebekler köprünün üzerinde beyaz bir örtü oluşturuyordu.

08 Tem 2022 - 01:16 - Yaşam