İmece usulü temizlik takdir topladı

Kuzuluk Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı güzel bir hizmete daha imzasını attı. Geride bıraktığımız ramazan bayramında olduğu gibi yaklaşmakta olan kurban bayramında da mahalle sakinlerine “ gelin el birliği ile mezarlığımızı temizleyelim” çağrısında bulununca mahalle sakinleri de ot biçme ile ilgili olarak ellerinde olan tırpan, sırt motorları, biçilen otları toplama direnlerini alarak mezarlığa gidip imece usulü yapılan çalışmaya katkı verdi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kısa sürede mezarlıklarını pırıl pırıl hale getiren Orta Mahalle sakinlerine Muhtar Çakmakçı’dan sosyal medya hesabından teşekkür geldi. Muhtar Çakmakçı teşekkür mesajından şunları yazdı “ Sosyal medyadan yaptığım çağrımızı dikkate alan değerli vatandaşlarımızla birlikte Kuzuluk Orta Mahalle mezarlığımızda bizlere yakışan bir şekilde temizliğimizi yaptık ve mezarlığımıza bayrama hazırladık. Bu konuda bizlere maddi ve manevi destek veren saygıdeğer hayırseverlerimize, çağrımıza uyarak mezarlığımıza gelip bedenen çalışanlarımıza, mezarlığımızda çalışanlar için evlerinde pişirdikleri yiyecekleri getirip veren büyüklerimize, yengelerimize, abla ve kardeşlerimize sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürler ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. İsteğe göre değil ihtiyaca göre hizmete devam” 

Kuzuluk Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı’nın imece usulüyle temizlik yapıp mezarlıklarını bayrama hazır hale getirmesi, yapılan temizlik çalışmasına kendisinin de dahil olması Kuzuluklular tarafından takdirle karşılandı.

04 Tem 2022 - 15:45 - Gündem