Akyazı’da da yaz kuran kursları başladı

Okulların tatil olmasının hemen ardından başlatılan yaz kuran kurslarına geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda ilgi bir hayli fazla oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı İlçe Müftülüğü gözetiminde İlçede bulunan tüm camiiler ile kuran kurslarında 27 Haziran günü başlatılan kurslar 25 Ağustos 2022 günü son bulacak.

Akyazı Baraka Camii de yaz kuran kursunun açıldığı camilerden biri oldu.  Kayıtlarını yaptırarak kursa gelmeye başlayan 50 kursiyer Cami İmam Hatipleri Yasin Yılmaz ve Kadir Kurtoğlu tarafından eğitilmeye başlandı. Cami İmam Hatipleri, belirlenen süre içinde kendilerine emanet edilen kursiyer öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerini söylediler ve gösterilen ilgiden de çok mutlu olduklarını açıkladılar.

Baraka Cami Derneği başkanı Hasan Kaliç’de Kuran-ı Kerim öğrenmeye gelen öğrencilerimize Dernek başkanı ve yönetimi olarak her türlü desteği veriyoruz. Amacımız İmam Hatiplerimize emanet edilen çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmelerine destek olmak ve ihtiyaçlarını imkanlarımız ölçüsünde karşılamaktır dedi ve çocuklarını kursa gönderen Velilere teşekkür ve kursiyerleri de tebrik etti.

04 Tem 2022 - 15:26 - Eğitim