İlçe Gençlik Spor’dan 3 yeni brans daha

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde bu yıl yapılacak olan GSB Yaz Spor Okulları kapsımında üç yeni branş daha faaliyet listesine eklendi. Wushu,Yüzme ve Cimnastik Akyazımıza hayırlı olsun

+9
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazıda Bir İlk !

Wushu,Yüzme ve Cimnastik 

Gençlik ve Spor Bakanlığının Eğitim Görevlisi alımı sonrasında Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne Wushu,Yüzme,Futbol,Güreş ve Cimnastik antrenörleri görevlendirildi.

İlçemizde yeni başlayacak olan wushu,cimnastik ve yüzme branşlarına başvuruların devam ettiği ve kontenjanla sınırlı olduğunu bilmekte fayda var.

Son Yıllarda Adını Sıklıkla Ezberleten Wushu Sporu Nedir?

Kelime anlamı güç ve zor teknik olarak bilinen Wushu sporu, savunma sanatı olarak bilinmektedir. Bu sporda diğerlerine göre saldırı ve savunmanın yanında akrobasi de yer alır. Ayrıca baleye benzeyen çeşitli kareografilerde hareketler de sergilenir. Bu nedenle beden ve ruh uyumu sağlanması da amaçlanmaktadır.

Günümüzde Wushu sporu da çok fazla tercih edilmektedir. Fiziksel uygulama ve otoriteyi temsil eden bu sporda teknik ve yetenek de ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Wushu sporunda sporcuların yetenekleri doğrultusunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bu sporda saldırı ve savunma ön plandadır. Ayrıca savunma ve saldırı sırasında da akrobatik hareketler ön planda tutulur.İlimizde İl Spor Dalı Temsilciliğinin olduğunu ve Millilik yolununda açık olduğu bir branştır wushu.

Akyazı Gençlik ve Spor Ilçe Müdürü Adem Altun; Yaz okullarında çocuklarımızın ruhen, fiziken ve moralmen gençlerimizi daha da yukarı çıkartabilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda yeni branşları ilçemize kazandırdıkça ve çeşitliliği artırdıkça mutlu oluyoruz.

Wushu,Yüzme ve Cimnastik Akyazımıza hayırlı olsun.

İlçemizde bulunan gençlerimiz ve çocuklarımız her şeyin en iyisini hakediyorlar.

Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışma arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.

 

02 Tem 2022 - 01:07 - Spor