AS -AKYAZI -SPOR

Eski Siyasetçi,İş İnsanı ve Spor camiasının tanınmış ismi Rahmi Aktürk Sosyal medya hesabından ses getirecek Akyazı'da spor ile ilgili bir yazı paylaştı

İŞTE O PAYLAŞIM 

Gerçekten "AS"mı ? acaba ;

Önce ,bu satırları yazıp yazmamak konusunda, yaklaşık bir aydır kendimle kavga ettiğimi söylemem gerekiyor .Ama göz göre göre yapılanları ve ,on yaşından beri içinde olduğum futbol camiasının varacağı yeri, görüp de susmak da olmuyor.
100.000 nüfuslu ilçedeki bir takımın ,tek başına,o ilçedeki tüm futbolu temsil etmeye yeterli olacağını düşünerek yıllardır ona "uygun" yapı ve finans kullanmak veya kullandırmak ve gelinen son. Her seferinde "Ben farklıyım" falan demekle bu işler olmuyor.
Eğer "AS" isen gereğini yapacak bilgi ve tecrübeye sahip olman gerekiyor.
Gelelim "AKYAZI"ya ,
2004-2009 meclis üyesi olduğum yıllardan beri hep aynı şeyi savundum .Ortak paydamız ilçemiz olmalı siyaset bir araçtır. Bırakalım sen ordansın hikayesini ,ortak akılla bir şeyler yapalim.Cevap hep aynı idi ama biz ....
Elinizi vicdanınıza koyun ,bunca yıldır İlçemizde hangi konuda iyi yönde gelişmeler oldu bir düşünün.
Ve son olarak ta "SPOR"
Rahmetli NACİ FAZLIOĞLU abimizin bizzat iş yerime gelerek ,"Akyazıspor" isminin yaşaması için benden isteği i bir görev tebliği gibiydi.İRFAN DİNÇER hocamla birlikte bir yola çıktık. Elimizden geldiğince ilçemizde sporun gelişmesi için bir anlamda öncülük yaptık.Ama tüm takımların dost olduğunu ,birbirimizle yarışabileceğimizi ama kavga etmenin anlamsızlığını vurgulayıp durduk. Kendimizce bir çok genç kardeşimizin hayatına olumlu yönde dokunmaya çalıştık.
Hep birlik dedik ,ortak akıl dedik , sorunlarıi birlik olarak çözelim dedik .
Ama hep atı alıp Üsküdar'da gezmek isteyenler oldu.Gerci sonra at açlıktan öldü ama olsun onlar at binmiş oldu.
Sonuç olarak
1.AS AKYAZİ belediyeden desteklenecek tek takım değildir.Bu kimseye bir şey kazandırmaz .(Bireysel kazanımlar hariç).Eğer aksini iddia ediyorsanız o zaman :
2. AS AKYAZİ yi yönetecek anlayış ve kişiler aslında AKYAZIDA kİ tüm futbolu yönetecek vizyonda ve tecrübede olmalıdır.
3. Son yapılan tercih ile maalesef çok şey kaybedilecek ve geri dönülmez nokta aşılacaktır.
Bunu Genç ve hevesli kardeşlerimizin üzerine bırakmak hem doğru hemde vicdani değildir.Bu işte en az günahı olanlar onlardır.
Ya başka işin yok mu diyenlere ,var var olmaz mı ? hemde çok .Ama vicdanım el vermiyor
Tarihe not düşmek istedim.
Saygılarımla ,

RAHMİ AKTÜRK 28/6/2022

29 Haz 2022 - 11:30 - Spor