Maalesef yazılı basın son günlerini yaşıyor

Küresel Gazeteciler Konseyi Sakarya Temsilcisi Zafer Tokuş, KGK Yerel Medya Meclisinin Adıyaman Buluşmasında Dijital Medya ve yeni internet yasası hakkında açıklamalarda bulundu

Haber albümü için resme tıklayın

Küresel Gazeteciler Konseyi  Sakarya Temsilcisi ve aynı zamanda KGK Yerel Medya yönetiminde de yer alan Zafer Tokuş, KGK Yerel Medya Meclisinin Adıyaman Buluşmasına katıldı.

Adıyaman’da bir otelde yapılan toplantıda dijital medya ve yeni internet yasası hakkında açıklamalarda bulunan Medyabar ve Tv264 yöneticisi Zafer Tokuş, on yıl önce dijital medyanın ağırlığını hissettirmeye başladığını belirterek, “Bugünlere geldik artık dijital medyanın önüne geçilemez. Bu süreçte dijitalleşen yerel basın çağa ayak uydurdu. Ancak dijitalden kaçan, klasik mi değil mi diye savunan basın mensupları maalesef çağı yakalayamadı. Sakarya’da 18 yıldır internetten yayın yapan bir internet mecrasının yöneticisi olarak şunu söylemek gerekirse; yazılı basın maalesef yenildi, bu bir gerçek. Bu saatten sonra yazılı basınında yapması gereken dijital ayak uydurması” dedi.

İNTERNET YASASI

Yeni internet yasası hakkında konuşan Tokuş, internet yasasının yüzde 90’ının kabul edici olduğunu belirterek, “Birkaç çekince var onların da başında hapis cezaları geliyor. Bunların bir şekilde önlenmesi gerek. İnternet yasasının resmi ilandan çok yıllardır faaliyette bulunan internet medyasının akredite noktasında tanınması önemliydi. Yasayla bu giderilecek. Bazı noktalarda çekinceler var bir an önce yasanın çıkmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.  

24 Haz 2022 - 20:01 - Gündem