Damarındaki asil kanı kirletme

Akyazı’nın en büyük problemlerinden biri uyuşturucu olduğunu sözlerinde vurgulayan Akyazı Ülkü Ocakları Başkan Oğuzhan Çayır, "9-15 yaşlara kadar düştüğünü ifade etti.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Ülkü Ocakları yayınladığı basın bildirisinde Uyuşturucuya savaş açtı.İşte o açıklama 

“Başta üniversite bölgeleri olmak üzere özellikle eğitim öğretim kurumlarının çevrelerine konumlanmış zehir tacirleri, Türk gençlerini zehirlemekte ve onları birer bağımlı hale getirerek benliklerinden uzaklaştırmaktadır. Başta emniyet güçlerimiz olmak üzere devletimizin bütün kadroları tacirlerle ve bağımlılıkla mücadele ediyorlar.

Bu mücadele her geçen gün artmasına karşın, zehir tacirleri de boş durmamakta ve Türk gençlerini zehirlemeye devam etmektedirler. Ülkü Ocakları gibi toplum yararına olan sivil toplum kuruluşları bu mücadeleye dahil olmakta ve uyuşturucuya geçit vermemek için her türlü fedakarlığı yapmaya davet ediyorum. İlçemizde özellikle çarşı içi, pazaryeri üniversite bölgesinde uyuşturucu trafiğinin yoğun olduğunu görmekteyiz. Ülkü Ocakları, devlet kadrolarımıza her konuda olduğu gibi uyuşturucuyla ve bağımlılıkla mücadelede de destek olmaya devam edecektir.

‘’ARTIK UYUŞTURUCU ORTAOKULLARA KADAR DÜŞTÜ’’

Akyazı’nın en büyük problemlerinden biri uyuşturucu olduğunu sözlerinde vurgulayan Akyazı Ülkü Ocakları Başkan Oğuzhan Çayır, "9-15 yaşlara kadar düştü. Sokak ortasında açık bir şekilde alım satım gerçekleşiyor. Emniyet güçleri olsun Jandarmalarımız olsun Hepsi Gönülden çalışıyor fakat bir yere kadar  Tam birini yakalıyor diğeri sahaya sürülüyor.

"GENÇLERİ BAŞKA BİR AKTİVİTEYE YÖNLENDİRMEYE DAVET EDIYORUZ.

Gençlerin önünü açabilmek ve başka yararlı faaliyetlere yönlendirmek için çeşitli yollar deneyen Akyazı Ülkü Ocakları Başkan Oğuzhan Çayır, "Gençlerimiz için çeşitli faaliyetler deniyoruz. Kitap okuma setleri, Kapalı Spor Salonunda aktiviteler, İlçemizde Yürüyüş Parkurları Bisiklet Turları Dağcılık Futbol VB Aktivitelere Davet ediyoruz  . Gençler bu ülkenin gelecekleri. Herkesin bu konuda dikkatli olması gerek." dedi.

 

"UYUŞTURUCU SATMAK TÜRKLÜĞE KARŞI AÇIK BİR SAVAŞTIR"

Uyuşturucu satmak, uyuşturucu yapmak ve bir kişiyi dahi uyuşturucu batağına çekmek, Türklüğe, Türkiye’ye karşı açık bir savaştır. Bu savaş, mücadele edilmesi en zor diyebileceğimiz bir savaştır. Devlet kadrolarını böylesine bir savaşta yalnız bırakmak olmaz. Ülkü Ocakları olarak gerek tacirlerle mücadelemiz gerekse bağımlılıkla mücadelemiz en net şekilde devam edecektir.

"AKYAZI'YI DAR EDECEĞİZ"

Buradan,  Ülkü Ocakları Akyazı İlçe Başkanı olarak bu zehir tacirlerine açık çağrıda bulunuyorum. Ya bu işi bıraksınlar ya devletimizin adaletine teslim olup tövbe etsinler ya da biz onlara Akyazı’yı dar edeceğiz. Özellikle Çarşı İçi olmak üzere İlçemizin birçok noktasında Ülkücü kardeşlerim görevde ve tetiktedir. Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacak, onlarla bir polis gibi mücadele edecekler. Bir torbacının 1 gram uyuşturucu madde sattığını görelim, ibreti alem için ona Gereğini yapacağımızdan hiç şüphesi olmasın.

"BİR ELİMİZDE ZÜLFİKAR, BİR ELİMİZDE KALEM"

Bu memleketin yiğit çocuklarını bir zombiye çevirmenin bedeli neymiş herkese göstereceğiz. Bir elimizde Zülfikar, bir elimizde kalem bekliyoruz, yazmamız gerekeni yazar, çizmemiz gerekeni çizeriz. Türk çocuklarını zehirleyen bir kansız görürsek de Zülfikar’ımızla uyuşturucu satan o Hadsize Gereğini Yapacağız. Kamuoyuna da çağrıda bulunuyorum, nerede tacir görürseniz devletimizin yetkili organlarına bildirin. ‘Başımıza bir iş gelir’ diyorsanız, Türkün yuvası kutlu ocağımıza bildirin. Gereğini yapmak Türklük adına boyun borcumuz olacaktır.” ‘’Ve Tekrar Söylüyoruz Ey Türk Gençliği Damarlarında Ki Asil Kanı Kirletme’’

ÜLKÜ OCAKLARI AKYAZI İLÇE BAŞKANI

OĞUZHAN ÇAYIR

 

21 Haz 2022 - 19:09 - Gündem