Motorinden gelen zammın ardından Sakarya'da akaryakıt fiyatları...

Yaşanan döviz krizi ile beraber akaryakıt fiyatları 10 liranın üstünü görmüştü. Rusya Ukrayna arasında çıkan savaş sonrası da petrolün varil fiyatında yaşanan oynamalar ve döviz krizinin devam etmesi ile motorin ve benzin fiyatları 30 liraya merdiven dayadı. Sizler için Sakarya ve ilçelerindeki akaryakıt fiyatlarını derledik.

Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Kasım ayında yaşadığı döviz krizi sonrası akaryakıt fiyatları 10 liranın üstüne çıkmıştı. Ülkenin kuzeyinde başlayan Ukrayna Rusya savaşının bitmemesi sonrası petrolün varili 118 dolara yükseldi.

Petrolün varilinde yaşanan bu artış sonrası bir hafta içerisinde akaryakıta 3 defa zam geldi. Son olarak gece saatlerinden itibaren motorine 1 lira 95 kuruş zam geldi. Peki gelen son zamlar sonrası Sakarya'daki ve diğer illerdeki akaryakıt fiyatları ne durumda?

İŞTE SAKARYA'DAKİ GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

SOCAR fiyatlarına göre son gelen zamlar ile birlikte Sakarya'da kurşunsuz benzinin litre fiyatı en düşük 26,30, motorin litre fiyatı ise 27,93 ve LPG'nin litre fiyatı ise en az 11,53 olarak belirlendi. Kocaeli'de ise kurşunsuz benzinin litre fiyatı en düşük 26,27 , motorin litre fiyatı ise 27,91 ve LPG'nin litre fiyatı ise en az 11,49 olarak belirlendiişte ilçelerde son duurm

08 Haz 2022 - 11:19 - Ekonomi