5 günlük kampanyada 601 Ünite kan ve 92 Kök hücre bağışı alındı

Kızılay Akyazı temsilciliği ile Kızılay Sakarya İl Başkanlığının 1-5 Haziran tarihleri arasında ortaklaşa düzenlediği “kan bağışı kampanyası” tamamlandı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

  Gerçekleşen kan ve kök hücre bağışına Siyasi Partiler, Belediye Başkanı ve yardımcıları ile Belediye Meclis Üyeleri, STK, Muhtarlar ve özellikle Jandarma başta olmak üzere Akyazılılar büyük ilgi gösterdi ve 5 günlük bağış süresi içinde 601 ünite kan ve 92 kök hücre bağışında bulunarak önemli bir başarıya daha imzalarını attı. 

Kızılay ‘dan yapılan açıklamada 5 gün süren bağış Kampanyamızda topladığımız 601 ünite kan ile (601x3=1803) bin 803 kişiye can suyu olacağız. Belirlediğimiz 1071 hedefine bu sefer ulaşamadık ama Akyazılı hemşerilerimiz yine de görevlerini fazlasıyla yaptı ve bağışlarıyla liderliği yine kimseye bırakmadı ve kan ve kök hücre bağışında bulunan hemşerilerimiz başta olmak üzere bize destek veren herkese ama herkese, özellikle de Kuzuluk İşmont Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin değerli yönetici ve öğrencilerine ve Kızılay bağış toplama ekibine sonsuz teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı

06 Haz 2022 - 12:12 - Sağlık