Ölülerimize bile rahat vermiyorlar! Mezarlık soyguncuları işi azıttı

İl genelindeki mezarlıklara dadanan hırsızlar demir kapı, beton çitler beton avluları, mermerler, çiçekler hatta hayır için yapılan çeşmeleri dahi çalmaya devam ediyorlar. Mezarlık hırsızların gözdesi ise demir kapılar..Vatandaşlar ölülerimize bile saygıları kalmamış diyerek tepki gösterirken çözüm olarak ta beton kapılarına 'ahşap'tan yapmaya başladılar. Hüseyin Can İĞDİR'İN HABERİ

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Medyabar.com/Hüseyin Can İğdir'in haberi

SAKARYA Geneli'ndeki mezarlıklardaki demir kapı, mermer., beton çit ve beton avlu hırsızlıklarında artış gösteriyor. Şehrin en büyük mezarlığı olan Emirdağ ve Emirsultan mezarlıklarındaki aile mezarlıklarındaki görürtüler hırsızların ne kadar acımasız olduklarını gözler önüne seriyor..


    Adapazarı ilçesindeki Emirdağ  Mezarlığı’nda son günlerde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce talan edilmeye devam ediyor. Özellikle aile mezarlarının girişine konulan demir kapıların sürekli olarak çalınıyor. Mezarlıkları geçim kapısı yapan hırsızlar özellikle hava karardıktan sonra mezarlıklara gelerek gözlerine kestirdikleri demir kapıları, balyozlarla yerlerinden çıkartarak çalıyorlar.
  Son günlerde özellikle  Emirsultan Mezarlığındaki durum içler acısı.. Bu yaşanan hırsızlıklar sonrasında vatandaşlar mezarlıklarının demir kapılarının çalınması üzerine ahşap kapı yapmaya başladılar..


MEZARLIKTA PARA EDEN HER ŞEYİ ÇALIYORLAR!
Mezarlıkta çalınan sadece demir kapı olmadığı aynı zamanda çeşmelerin, hatta ve hatta güvenlik amaçlı konulan güvenlik kameralarının da çalındığı öğrenildi. Emirdağ mezarlığındaki bir çok aile mezarının girişinde bulunan demir kapılarının çoğunun çalındığı gözlemlendi.


ÖNLEMLER ALINSIN
Mezarlıkların adeta soyulmasıyla ilgili olarak vatandaşlar polisiye tedbirler alınması gerektiğini söylüyorlar. Şikayetçi olmadığı için mezarlık hırsızlarının azıttığını söyleyen vatandaşlar.. 'Şikayetçi yok diye polisin önlem almıyor. Bunları kim yapıyorsa, bulunsun ve gereği yapılsın..Kapılar çalındığı için mezarlar savunmasız kalıyor ve sokak köpekleri yuva yapıyor..
 Bu artan hırsızlıklar sonrası cenaze yakınları artık aile mezarlığının girişine demir kapı değil ahşaptan kapı yaptırdıkları öğrenildi.

05 Haz 2022 - 14:16 - Gündem