Şehirde bir "Çıplak vatandaş" olayı! Anadan üryan koşarken üstüne çarşaf attılar

Sakarya'da dün yaşanan olayda mahalle arasında çırılçıplak koşan bir kişi mahalleli tarafından üzerine çarşaf atılarak yakalandı. Bu olay akıllara yine Şener Şen'in oynadığı "Çıplak Vatandaş" filmini getirdi...

Video için play'e tıklayın

MEDYABAR.COM -
Olay dün Arifiye ilçe merkezinde yaşandı.
Arifiye merkezindeki Atatürk Caddesi çevresindeki Manolya sokakta yaşayan vatandaşlar, ilçe merkezi istikametinden kendilerine doğru çırılçıplak şekilde koşan bir kişiyi gördü.

ÇARŞAFLA ÜZERİNE ATILDI
Mahalle sakinleri şaşkınlıkla olayı izlerken, evinin önünde bulunan bir kişi ise olaya müdahale etmek için hemen harekete geçti.
Evden istediği çarşafı hemen koşan kişinin üzerine atan vatandaş, iri vücutlu çıplak vatandaşı komşularının da yardımıyla yere serdi.
İhbar üzerine sokağa çok sayıda polis ekibi ile 112 Acil  Sağlık Ambulansı sevk edildi.

EŞYALARINI CAMİ ÇEVRESİNDE BULDULAR
Konuşmayan, sürekli titreyen ve ani tepkiler veren çıplak vatandaş güçlükle zap edilirken, haliyle üzerinden kimlik de çıkmadı.
Görgü şahitlerinin verdiği bilgiler üzerine polis ekipleri yakınlardaki Bahçeli Camisinin çevresinde vatandaşın çıkartıp attığı eşyalarını buldu.


NEDENİ ÖĞRENİLEMEDİ
Elleri ayakları bağlanarak sedyeye konulan çarşafa sarılı çıplak vatandaş ambulansla hastaneye götürüldü.
Çıplak vatandaşın kimliği ve bu şekilde koşmasının sebebi ise öğrenilemedi.

AKILLARA "ÇIPLAK VATANDAŞ" GELDİ
Sakarya'da neredeyse yılda bir kez görülen çıplak vatandaş olaylarına bir yenisi daha eklenmiş olurken, akıllara usta aktör Şener Şen'in başrolünü oynadığı "Çıplak Vatandaş" filmi geldi.


Dört çocuklu ve beşincisine de karısı hamile olan dar gelirli İbrahim (Şener Şen), limon satıcılığı, bulaşıkçılık gibi ek işler yapmasına karşılık yine de ailesini doyuramaz. Yorgunluk ve bunalım giderek ruhi dengesini bozar. Çırılçıplak kendini sokaklara atar. Olay gazete manşetlerine çıkınca İbrahim büyük reklam şirketlerinden aldığı tekliflerle "yıldız”olup çıkar. Ama bu çarpık düzen içinde İbrahim'in sonu kafayı üşütüp tımarhaneyi boylamaktır. (Agah Özgüç'ün 100 Filmde Türk Sineması Kitabından)

29 May 2022 - 12:48 - Asayiş